Czy tak będzie wyglądała nowa Tesla? Kosztuje mniej niż Skoda Octavia - to murowany hit!!! [ZDJĘCIA]

Czy tak będzie wyglądała nowa Tesla? Kosztuje mniej niż Skoda Octavia - to murowany hit!!! [ZDJĘCIA]

tesla-model-2-skoda-octavia

Podaj dalej

W sieci aż zawrzało – według najnowszych plotek Tesla Model 2 jest już gotowa do wyjechania na drogę. Firma Elona Muska przygotowała już pierwsze prototypy samochodu tańszego niż Skoda Octavia. Bez względu na to, co myślisz o elektrykach, samochód ten będzie murowanym hitem sprzedaży. 

Tesla „dla ludu”

tesla-model-2-skoda-octavia-2

Ostatnie plotki sugerowały, że tania Tesla z Palo Alto zadebiutuje dopiero w 2023 roku. Okazuje się jednak, że pierwsze prototypy mają być gotowe jeszcze pod koniec tego roku, a „Tesla dla ludu” wyjedzie na drogi szybciej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. 

Użytkownik Twittera o nazwie Ray 4 Tesla dostarczył tych informacji, które w przeszłości bardzo często się sprawdzały. – Tajemnicza, kompaktowa i niedroga Tesla może pojawić się wcześniej niż oczekiwano. Prototyp ma być już gotowy, a większość dostawców komponentów została powiadomiona. Produkcja testowa zaplanowana jest na koniec 2021 roku – czytamy. 

Oczywiście ten tweet nie jest żadną gwarancją, że Tesla to zrobi, ale w drugim poście widzimy, dlaczego jest to bardzo wiarygodna plotka. – Daję pewną wagę tej plotce, ponieważ pochodzi ona z dość wiarygodnego źródła. Wcześniejsze przecieki okazywały się prawdziwe. Ale jak we wszystkich przypadkach, nie daje to żadnej gwarancji na przyszłość. Weź więc to z przymrużeniem oka – wyjaśnia Ray 4 Tesla. 

Nawet Skoda Octavia będzie droższa

Jeśli więc plotka jest prawdziwa, Chiny będą miejscem narodzin Tesli dla każdego. Ale to, co nie jest plotką, to jej cena. Kolejny model firmy Elona Muska będzie znacznie tańszy od pozostałych, ponieważ koszty zostaną obniżone dzięki wykorzystaniu dużej części podzespołów z Modelu 3. 

Zgodnie z planami Tesla chce umieścić w sowim samochodzie akumulatory nowej generacji. Mają one obniżyć koszty poniżej 100 dolarów za kWh. Jednocześnie Elon Musk obiecuje, że przy tej samej pojemności akumulatora klienci otrzymają o 16% większy zasięg. Szacuje się, że mała Tesla na jednym ładowaniu przejedzie nawet 400 kilometrów. Gdy wyjedzie na drogi, zmaterializuje projekt, który Musk ogłosił jeszcze w 2006 roku. 

Docelowa cena wyznaczona przez CEO dla Tesli Model 2 jest bardzo jasna: 25 000 dolarów (96 000 zł). To mniej niż Skoda Octavia i tylko trochę więcej, niż elektryczny „konkurent” od Dacii. Osiągnięcie tego celu z pewnością będzie dużym wyzwaniem, a wszystko zależy od optymalizacji produkcji i akumulatorów nowej generacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News