Czy 495-konna Corvette C8 ma jakiekolwiek szanse w starciu z 760-konnym Mustangiem Shelby GT500?

Czy 495-konna Corvette C8 ma jakiekolwiek szanse w starciu z 760-konnym Mustangiem Shelby GT500?

Corvette Shelby

Podaj dalej

Za każdym razem, gdy w USA pojawia się nowy samochód nastawiony na osiągi, możemy być prawie pewni, że Hennessey Performance dostanie go w swoje ręce i podbije jego osiągi. Jednakże, przed rozpoczęciem prac nad najnowszą Corvette tuner ustawił ją na linii startu z Fordem Mustangiem Shelby GT500 aby zobaczyć, jak wypadną w rywalizacji na prostej. 

Corvette Shelby

Moc to nie wszystko

Na początku oglądamy wyścig ze startu zatrzymanego, w którym Corvette ma wyraźną przewagę. Mimo mniejszej mocy i „zaledwie” 495 KM płynących z 6,2-litrowego silnika V8. Jednostka jest jednak umieszczona centralnie, co daje dużo lepszą przyczepność niż Shelby GT500. 

W rezultacie Corvette rusza z linii startu dużo szybciej niż Mustang. Ten nawiasem mówiąc wykorzystuje 5,2-litrowy doładowany silnik V8 o mocy 760 KM. Chevy otrzymuje się na czele przez dość długi czas. Mustang dzięki dodatkowej mocy wyprzedza swojego rywala dopiero przy prędkości około 190 km/h. 

Corvette Shelby

Start lotny

W drugim teście obydwa samochody szły łeb w łeb od startu lotnego przy prędkości 64 km/h. Ten wyścig faworyzuje Mustanga, ponieważ jest on w stanie wrzucić całą swoją moc na nawierzchnię od samego początku. Nie ma tu mowy o problemach z przyczepnością, jak miało to miejsce przy starcie zatrzymanym. 

Żaden z tych wyników nie może być wielkim zaskoczeniem. Jesteśmy jednak ciekawi, jak będzie wyglądał ten wyścig za parę tygodni, kiedy tuner Hennessey zakończy prace nad Corvette.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News