Bugatti pokazało pierwszy egzemplarz limitowanego modelu za 37 mln zł. Ten należy do Cristiano Ronaldo [ZDJĘCIA]

Bugatti pokazało pierwszy egzemplarz limitowanego modelu za 37 mln zł. Ten należy do Cristiano Ronaldo [ZDJĘCIA]

bugatti-centodieci-1

Podaj dalej

Bugatti pokazało pierwszy egzemplarz limitowanego modelu, który Cristiano Ronaldo kupił za ponad 37 mln złotych. Samochód wygląda fantastycznie, a czy jest wart takich pieniędzy – oceńcie sami. Jeśli jednak zarabiasz miliardy, prawdopodobnie nie robi to dla ciebie wielkiego znaczenia, czy samochód kosztuje 20, 30 czy 40 milionów. 

Wyjątkowe Bugatti już jest

bugatti-centodieci-1
fot. Bugatti

Ten konkretny samochód powstanie tylko w 10 egzemplarzach, a Bugatti zwraca szczególną uwagę na każdy z nich. Firma będąca w rękach VW stała się zaskakująco opłacalna. Wynika to głównie z faktu zatrudnienia nowego szefa, który wcześniej zamienił Lamborghini w maszynkę do robienia pieniędzy. Wszystko za sprawą limitowanych edycji i unikalnych modeli. 

Ta sama strategia została wprowadzona w Molsheim i na jej efekty nie musieliśmy czekać długo. Jednym z nich jest Centodieci, który oddaje hołd legendarnemu modelowi EB110. 

bugatti-centodieci-1
fot. Bugatti

Projekt ten został ogłoszony jeszcze w 2019 roku, kiedy Bugatti poinformowało, że powstanie tylko 10 egzemplarzy. Jednocześnie klienci, wśród których znalazł się Cristiano Ronaldo, musili zapłacić przynajmniej 8 mln euro. To ponad 3 razy więcej niż za podstawowego Chirona, na bazie którego zbudowany jest Centodeci. 

Lżejszy i mocniejszy

bugatti-centodieci-1
fot. Bugatti

W porównaniu ze standardem samochód jest lżejszy o 20 kg, jednak wciąż waży 1976 kg. Zdecydowanie nie jest to zwinny sportowy samochód pokroju Alfy 8C, czy Lotusa Elise. Oprócz zmniejszenia masy, jego 16-cylindrowy silnik o mocy 1600 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy. Jego prę∂kość maksymalna została jednak ograniczona do 380 km/h. 

Producent z Molsheim ukończył pierwszy egzemplarz, którego produkcja odbywa się ręcznie. Samochód możemy uznać za dzieło sztuki i wygląda fantastycznie. Wszystkie dziesięć egzemplarzy rzecz jasna znalazło swoich klientów jeszcze przed debiutem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News