BMW M235i Gran Coupe koncertowo oblało test łosia. Lepsze było nawet Suzuki Jimny

Pierwsze w historii BMW M235i xDrive Gran Coupe, jak na samochód reklamowany jako sportowy, w teście łosia wypadło naprawdę blado. Samochód został oceniony przez YouTuberów z Hiszpanii, którzy zestawili go także z jego konkurencją. 

BMW M235i Gran Coupe koncertowo oblało test łosia. Lepsze było nawet Suzuki Jimny
Podaj dalej

BMW-235i-gran-coupe-test-losia2

BMW rozczarowuje

Subkompaktowy samochód z klasy premium nie potrafił powrócić na swój początkowy pas wystarczająco szybko w celu ominięcia wyimaginowanej przeszkody przy prędkości 78 km/h. 

Zmiany w przenoszeniu ciężaru i standardowe opony za każdym razem wciskały BMW na pachołki. Ostatecznie YouTuberzy musieli zmniejszyć prędkość do 68 km/h, aby M235i GC pozostawiło pachołki w nienaruszonym stanie. Dla takiego pojazdu jest to naprawdę kiepski wynik. 

W rzeczywistości, jest on porównywalny z nowym Suzuki Jimny. Mały SUV ukończył test z tą samą prędkością, jednak był dużo bardziej stabilny. Najnowszy Volkswagen Golf pokonał przeszkody o 1 km/h szybciej. Natomiast największy rywal Mercedes-Benz CLA 200 wykonał test z prędkością 66 km/h. 

Ta sama platforma wykorzystywana jest także w Serii 1, a także X1 i X2. Samochód rozpędza się do 100 km/h w 4,6 sekundy dzięki 300-konnemu silnikowi o momencie obrotowym 450 Nm. 

Przeczytaj również