BMW Abu Dhabi z kolejnym HITEM. M340i xDrive First Edition w niezwykłym kolorze "Frozen Dark Gray"

BMW Abu Dhabi z kolejnym HITEM. M340i xDrive First Edition w niezwykłym kolorze "Frozen Dark Gray"

Podaj dalej

Nie potrzeba BMW M3, żeby zdać sobie sprawę z tego, że można skonfigurować swoją Serię 3 na wiele różnych sposobów. Jeśli wybierzesz odpowiednią kombinację elegancji i sportu, na pewno zwrócisz uwagę wielu kierowców na drodze. 

Jeśli zaczynasz od wersji M340i xDrive jesteś już na świetnej drodze. Dodajmy do tego fakt, że model ten jest limitowanym First Edition, a nikt nie przyczepi się do ciebie, że jeździsz takim samym samochodem jak reszta kierowników oddziałów z twojej okolicy. 

Ten konkretny M340i xDrive został wykończony metalicznym lakierem BMW Individual Frozen Dark Grey. Trzeba przyznać, że idealnie komponuje się z ciemnym wykończeniem Shadowline zaprezentowanym w salonie BMW Abu Dhabi. Do tego wszystkie mamy 19-calowe koła M. 

Alpina B7 z BMW Abu Dhabi to synonim bogactwa i elegancji, a przy okazji najszybszy sedan na świecie

Jest to z pewnością jedna z najładniejszych specyfikacji Serii 3, jaką ostatnio widzieliśmy. We wnętrzu jest jeszcze lepiej. Kiedy otworzysz drzwi do tego BMW, zobaczysz dwukolorową skórę Merino z tapiercką Silverstone/Fjord Blue i kontrastowymi przeszyciami Kyalami Orange. 

Seria 3 ma również skórzaną deskę rozdzielczą BMW Individual oraz pasy bezpieczeństwa sygnowane logo „M”. Znajdziesz tu również plakietkę „M340i First Edition 1/340”. 

Pod maską tego M340i xDrive znalazł się 3-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik TwinPowerTurbo. Współpracuje on z inteligentnym napędem na wszystkie koła xDrive. Całkowita moc wyjściowa wynosi 382 konie mechaniczne, a do tego moment obrotowy o wartości 500 Nm. 

Kilka modyfikacji od AC Schnitzer zamieni zwykłe BMW X5 M Sport w całkiem agresywnego super SUV-a

Wszystko to pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w zaledwie 4,1 sekundy, co oznacza, że samochód ten jest tak samo szybki jak najnowsze Porsche 911 Carrera. Choć nie mamy pewności, ile warta jest ta konkretna beemka, za standardowe M340i xDrive trzeba liczyć około 250 tys. złotych. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News