Benzyna i Diesel podrożeją do 6 zł/litr - dostanie się również LPG. Wkrótce ogromna podwyżka na stacjach!

Kierowcy zwykli mawiać, że 5 zł/litr to psychologiczna granica. Ta została jednak już dawno przekroczona, a benzyna i Diesel obecnie kosztują około 5,20/5,30 zł/litr. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców w Polsce, bowiem już wkrótce szykują się kolejne podwyżki na stacjach paliw. 

oznaczenia paliw diesel
Podaj dalej

Benzyna i Diesel rekordowo drogie

Benzyna czy diesel
Fot. pixabay.com

Dopiero co zdążyliśmy się „przywyczaić” do tak wysokich cen paliw, a już szykuje się kolejna podwyżka cen. Benzyna, Diesel czy nawet LPG już wkrótce podrożeją o kolejne 20%. Jest to związane z… okresem wakacyjnym. 

Paliwo w zimie i na jesień jest najtańsze w całym roku. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, kierowcy znów wsiądą do swoich samochodów i będą wybierać się na wakacyjne podróże, małe i duże. 

To oznacza jednak, że popyt na benzynę czy Diesel wzrośnie, a za tym idzie co roku podwyżka cen. Jak pokazują dane z lat poprzednich, w lipcu i sierpniu, czyli najbardziej „wakacyjnych” miesiącach, ceny paliw potrafią podskoczyć nawet o 20% do góry! 

LPG benzyna diesel
fot. freepik.com

Czy można się na to przygotować?

Biorąc pod uwagę fakt, jak dużo kosztuje paliwo na autostradach, tam paliwo może osiągnąć nawet granice 6,50 zł/litr. To brzmi jak najgorszy koszmar, ale niestety musimy przygotować się na taką wizję. I niestety, wakacyjne podwyżki cen paliw to nie tylko polski trend, ale będziemy obserwować go w całej Europie. 

Czy można jakoś przygotować się na tak wysokie ceny benzyny czy paliwa typu Diesel? Rozwiązaniem dla kierowców tankujących benzynę jest z pewnością montaż instalacji LPG, który przy takich cenach zwróci się szybciej niż kiedykolwiek. Jeśli jednak masz samochód z silnikiem wysokoprężnym, możesz tylko nauczyć się oszczędzać paliwo w maksymalnym stopniu. 

Jak to zrobić? Istnieje wiele technik oszczędzania paliwa, a skorzystanie tylko z kilku z nich pozwoli obniżyć spalanie waszych samochodów nawet o 1 czy 2 litry na 100 km. Przy takich cenach to ogromna różnica. Sprawdź zaawansowany poradnik oszczędzania paliwa. 

Przeczytaj również