Benzyna i Diesel osiągają rekordowe ceny na stacjach. Nie musisz się jednak tym martwić! [WYJAŚNIAMY]

Ceny paliw nieustannie rosną, a Diesel i benzyna osiągają na stacjach rekordowe ceny. Dług związany z covidem oznacza, że benzyna i olej napędowy będą jeszcze droższe. Nie powinieneś się tym jednak specjalnie zamartwiać. Dlaczego?

diesel
Podaj dalej

Diesel i benzyna rekordowo drogie

Nawet przy takich podwyżkach cen na stacjach paliw nie potrzeby, aby przeciętny kierowca wydawał więcej na paliwo z roku na rok. Choć Diesel i benzyna są droższe, w ciągu roku wciąż możemy wydać tyle samo pieniędzy. Można korzystać też z licznych promocji, które pozwolą zatankować taniej – SPRAWDŹ TUTAJ. 

diesel

Jeśli limit na wydatków na benzynę czy Diesel w 2020 roku wyniósł – dajmy na to – 5000 zł, nie ma potrzeby aby zmieniać to w 2021 roku. Nawet przy wzroście cen paliw możemy ostatecznie wydać tyle samo, albo i mniej. 

Musimy jednak przyłożyć do tego więcej uwagi. Nie naciskajmy pedału gazu tak mocno, nie tankujmy na autostradach i nie prowadźmy samochodu w godzinach szczytu. Wszystko to sprawi, że samochód będzie mniej palił, a nasz portfel mniej ucierpi. 

Mniejsze przebiegi

Ponadto, ze względu na sytuację pandemiczną wszyscy jeździmy mniej. Pracujemy z domu, a zakupy robimy online. To oznacza, że robimy też mniej kilometrów miesięcznie. Mniejsze przebiegi i mniejsze spalanie będą oznaczały niższe rachunki za paliwo. 

Jeśli mimo to wciąż robisz dużo kilometrów, ale nienawidzisz płacić za Diesel lub benzynę, wybierz model, który oferuje niższe spalanie. Albo sprawdź najlepsze promocje, które pozwolą zatankować pełny bak nawet za połowę ceny. 

Dużo „ukrytych” kosztów

Kierowcy powinni przykładać większą wagę do amortyzacji pojazdu, opłat finansowych, odsetek, lub kosztów ubezpieczenia. Opłaty parkingowe, czy podatki od dróg to koszty, na które możemy się ewentualnie denerwować. Diesel i benzyna to wydatki, które musimy ponieść i każdy kierowca musi się z nimi liczyć. 

Co więcej, kierowcy korzystający z bardziej nowoczesnych samochodów mogą liczyć na naprawdę niewielkie spalanie. Te samochody spalą nie więcej niż 4l/100 km! Sprawdź, jaki Diesel kupić, aby był maksymalnie oszczędny.

https://wrc.net.pl/is-10-najbardziej-oszczednych-silnikow-typu-diesel-chcesz-kupic-samochod-sprawdz-te-liste

Przeczytaj również