Benzyna i Diesel fatalnej jakości doprowadzi do drogich napraw. Na tych stacjach benzynowych nie tankuj!

Benzyna i Diesel fatalnej jakości doprowadzi do drogich napraw. Na tych stacjach benzynowych nie tankuj!

Podaj dalej

Wśród kierowców samochodów z silnikami benzynowymi lub typu Diesel istnieje przekonanie, że stacje benzynowe przy autostradach rozcieńczają swoje paliwo wodą. Jak podaje portal CheapCarInsurance.net, większość kierowców w USA boi się tankować na autostradzie. A jak sytuacja wygląda w Polsce?

Benzyna i Diesel złej jakości?

diesel

To zaskakująco powszechne przekonanie wśród kierowców w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wielu z nich obawia się jakości benzyny lub paliwa typu Diesel oferowanych na najłatwiej dostępnych stacjach. Wielu kierowców zjeżdża z autostrady nie tylko po to, aby zatankować taniej niż przy głównej drodze, ale również lepiej. Czy to założenie jest prawdziwe? I jak przekłada się ono na polskie drogi?

Według raportu CheapCarInsurance.net aż 20% naruszeń w USA dotyczyło obecności wody i mieszania jej z benzyną. Więc faktycznie, duża liczba stacji w Stanach miała rozcieńczone paliwo w swoich zbiornikach. Nie jest to jednak działanie celowe. Kierownicy stacji benzynowych, których dotyczył problem twierdzą, że w zbiorniku są wycieki lub nieszczelności. 

Nowoczesne zbiorniki bardziej bezpieczne

Nowoczesne zbiorniki często posiadają system monitorujący zanieczyszczenie wody, aby uniemożliwić kupującym tankowanie rozcieńczonego paliwa. Częstą praktyką jest również rozcieńczanie benzyny wyższej jakości benzyną niższej jakości i naliczenia opłat jak za zwykłe paliwo. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

diesel

Niezależnie od tego, czy skład benzyny lub paliwa typu Diesel zmienił się w wyniku zanieczyszczenia, czy też celowo, uszkodzi on twój silnik. Rozcieńczona benzyna spowoduje słabsze osiągi pojazdu, więc jeśli kiedyś doświadczyłeś takiego problemu po tankowaniu, zgłoś się na stację benzynową. 

Jak wygląda sytuacja w Polsce?

Zamarznięta szyba. Stosuj się do tych zasad, a już nigdy nie będziesz musiał jej skrobać! [PORADNIK]

Urząd Ochrony Konsumenta i Klienta (UOKiK) skontrolował część stacji w Polsce i opublikował w swoim raporcie. Na stacjach znajdujących się na poniższej liście (TUTAJ) możecie tankować benzynę i Diesla bezpiecznie! 

Dlaczego musimy przykładać tak dużą wagę do tego, gdzie tankujemy? Różnic w paliwie może być wiele, ale skupmy się na tych najważniejszych przyczynach, które mogą zrujnować twój diesel lub benzynę. Pierwszy problem to czas.

paliwo diesel benzyna silnik diesla

Okres przechowywania oleju napędowego wynosi od 6 do 12 miesięcy, ale w pewnych warunkach może być znacznie krótszy. Ponadto, im dłużej Diesel jest przechowywany, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie zanieczyszczony innymi problemami, takimi jak mikroorganizmy. Nie chcemy tego w swoim baku.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News