Będziesz tankować benzynę lub Diesel? Spore utrudnienia dziś i jutro. Przygotuj się!

Będziesz tankować benzynę lub Diesel? Spore utrudnienia dziś i jutro. Przygotuj się!

Podaj dalej

W czasach pracy zdalnej, home office i zamkniętych galerii handlowych, wielu kierowców odpala swoje samochody dopiero w weekend. Dziś i jutro pogoda ma być w miarę łaskawa, więc Polacy z pewnością ruszą na weekendowe podróże. Będziesz tankować benzynę lub Diesel? Przygotuj się na utrudnienia. 

Diesel i benzyna – utrudnienia na stacjach

tankowanie samochodu pod sam korek

Jak informuje portal bankier.pl większość dużych banków zapowiedziało przerwy techniczne w trakcie trwania weekendu. Co to dokładnie oznacza? Jadąc na stację benzynową z zamiarem tankowania benzyny lub paliwa typu Diesel będziesz musiał przygotować się za wczasu. O ile płacisz gotówką czy blikiem. 

Karty płatnicze będą działały normalnie, problem będzie dotyczyć tylko wypłaty gotówki z bankomatu i płatności blikiem. Ta druga opcja jest szczególnie popularna wśród kierowców, więc zachowajcie czujność. 

Prace serwisowe w bankach rozpoczęły się już w piątek, a problemy w płatnościach obejmą takie banki jak PKO Bank Polski, Inteligo, mBank, ING Bank Śląski, Bank Peako, Alior Bank i Bank Polskiej Spółdzielczości. 

Blik i wypłata z bankomatu mogą być niemożliwe

diesel benzyna tankowanie

Jeśli jesteś jednym z klientów tego banku i płacisz blikiem, lub wypłacasz gotówkę z bankomatu, koniecznie sprawdź kiedy i jak długo potrwają prace techniczne w twoim przypadku. Dowiesz się tego na portalu bankier.pl, klikając w ten link. 

Jednocześnie przypominamy, że najlepszymi dniami do tankowania swoich samochodów są wtorek i czwartek. Dlaczego? Wtedy na stacjach Shella obowiązuje promocja na paliwa premium. Możecie więc zatankować V-Power 95 (we wtorek) lub V-Power Diesel (w czwartek) w cenie „normalnego” paliwa. Warto spróbować, bowiem paliwo premium nie tylko poprawia osiągi samochodu, ale także zmniejsza zużycie i redukuje osad zbierający się w silniku.

Wracając jednak do przerwy technicznej w banku. Jeśli nie lubicie płacić kartą, lub korzystacie z blika rodzica/znajomego/małżonka, miejcie przygotowaną gotówkę na płatność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News