Audi RS8 z 5,4-litrowym V8 z Porsche w latach 90. Był zbyt szalony, żeby mógł powstać [ZDJĘCIA]

Audi RS2 to prawdziwa ikona samochodów wyczynowych. Ale co by było, gdyby Niemcy opracowali również dla niego starszego brata, opartego na A8? Jak pokazują rendery z Abimelec Design, mógłby być równie imponujący co wspomniane RS2. 

Audi RS8 z 5,4-litrowym V8 z Porsche w latach 90. Był zbyt szalony, żeby mógł powstać [ZDJĘCIA]
Podaj dalej

Co by było, gdyby…

Audi RS8
fot. Abimelec Design

Tworząc coś, co mogło być pierwszym super sedanem na świecie, graficy inspirowali się wydanym w 1995 roku RS2. Już na pierwszy rzut oka widzimy ten sam odcień niebieskiego znajdujący się na karoserii. 

Różne zmiany wprowadzili także w nadwoziu samochodu. Mamy zmienione przednie i tylne zderzaki, wydłużone listwy progowe, czy powiększone wloty powietrza. W wirtualnym Audi RS8 nie mogło zabraknąć też przyciemnionych chromowanych elementów. 

Audi RS8
fot. Abimelec Design

Audi RS2 słynie z wielu powodów, a jednym z nich jest bliska współpraca z Porsche. W związku z tym wyimaginowane Audi RS8 firmy Abimelec Design również korzysta z wielu wspólnych elementów. Mamy zatem lusterka boczne z 911 generacji 993, czy felgi z 996 911. Są także czerwone zaciski hamulcowe czy masywne tarcze. 

To Audi to prawdziwy potwór

Audi-RS8
fot. Abimelec Design

Jeśli zaś chodzi o moc, projektanci mogli czerpać z wielu różnych silników. Zdecydowali się na jednostkę Porsche o pojemności 5,4 litra i układzie V8. Jednostka generująca 365 KM i dysponująca 520 Nm momentu pochodziła z Porsche 928. 

Biorąc pod uwagę, że jest to wyczynowe Audi, samochód otrzymał również napęd Quattro. Dzięki niemu może natychmiast kierować pełną moc na koła o największej przyczepności. A przynajmniej mógłby, gdyby faktycznie powstał. Czy taki samochód pokazany w latach 90. miałby szansę stać się bardziej kultowy od RS2? Co do tego nie mamy wątpliwości. 

Audi-RS8
fot. Abimelec Design

Przeczytaj również