Alfa Romeo stworzy ogromnego, luksusowego SUV-a? Znamy szczegóły kolejnego włoskiego modelu

Alfa Romeo już od dłuższego czasu nie ma w swoim portfolio zbyt bogatego wyboru. To jeden z powodów, dla których włoska marka nie podbiła amerykańskiego rynku. Już wkrótce może się to jednak zmienić, bowiem Alfa Romeo stworzy dużego, elektrycznego SUV-a, gotowego do wejścia na amerykański rynek już w 2027 roku. 

Alfa Romeo stworzy ogromnego, luksusowego SUV-a? Znamy szczegóły kolejnego włoskiego modelu
Podaj dalej

Według agencji Reuters, dyrektor generalny marki Jean-Philippe Imparato potwierdził model podczas piątkowego briefingu medialnego po prezentacji wyników Stellantis za pierwsze półrocze. 

Elektryczny SUV będzie rozwijany w Stanach Zjednoczonych, ale nie tylko z myślą o tamtejszym runku. Nadal będzie przeznaczony do sprzedaży międzynarodowej. Imparato podobno powiedział, że Alfa nie zdecydowała się na styl nadwozia, chociaż zamierzona masowa atrakcyjność modelu praktycznie wymaga, aby był to crossover. 

Model podobno nie będzie tradycyjnym SUV-em ani nadwoziem typu coupe, pozostawiając jednak otwartą możliwość stworzenia czegoś niezwykłego, takiego jak kombi, a nawet ute podobny do Hyundaia Santa Cruz. 

Cokolwiek to będzie, pojawi się w okolicach 2027 roku, co oznacza, że ​​musi to być samochód elektryczny, aby pasował do harmonogramu elektryfikacji Alfy. 

Alfa Romeo Giulia Stelvio Quadrifoglio facelifting

„Nasza oferta na pojazd wielkogabarytowy musi pasować do rynków międzynarodowych, amerykańskich, chińskich, europejskich” – powiedział Imparato. „Chcemy znaleźć odpowiednią mieszankę [stylów ciała]. To decyzja, którą podejmiemy do końca tego roku”.

Przeczytaj również