7-biegowa manualna skrzynia trafi do najnowszych modeli Porsche 911 Carrera S i 4S

Porsche ujawniło, że do najnowszych modeli 911 Carrera S i 4S trafi 7-biegowa manualna skrzynia. Samochody z takim wyposażeniem będą dostępne wyłącznie w Europie, choć niemiecki producent zapowiedział także nowe funkcje dla USA. 

7-biegowy manual Porsche
Podaj dalej

7-biegowa manualna skrzynia to nie nowość

Niemiecki producent samochodów już od kilku lat oferuje 7-biegowego manuala w wybranych modelach 911. Dziś Porsche potwierdziło, że tego typu wyposażenie trafi również do najnowszych modeli Carrera S i 4S na Starym Kontynencie. 

7-biegowa manualna skrzynia

Co ciekawe, manualna skrzynia biegów dostępna będzie bez dodatkowych kosztów w stosunku do oferowanego automatu z podwójnym sprzęgłem PDK. Wszystkie warianty z lewarkiem zmiany biegów otrzymają pakiet Sport Chrono w standardzie. 

W pakiecie Sport Chrono znajduje się m. in. wskaźnik temperatury opon, który pokazuje opony w kolorze niebieskim, gdy są zimne i w białe, gdy są w optymalnej temperaturze pracy. Zawiera również funkcję automatycznego podwójnego wysprzęglania, która zwiększa prędkość obrotową silnika podczas zmiany biegów. W skład Sport Chrono wchodzą również dynamiczne mocowania silnika, trym sportowy PSM, różne tryby jazdy, stoper i aplikacja Porsche Track Precision. 

7-biegowa manualna skrzynia

Manual nie taki wolny…

Modele Porsche 911 Carrera S 2021 z 7-biegowym manualem będą rozpędzać się do 100 km/h w 4,2 sekundy. 

Wprowadzono również szereg innych aktualizacji dla roku modelowego 2021. System Porsche InnoDrive dostępny będzie od teraz dla modelu 911. System ten wykorzystuje dane nawigacyjne do obliczania optymalnych punktów do przyspieszania i zwalniania, biorąc pod uwagę krzywe i gradienty. 

Dodano także nową funkcję Smartlift, która umożliwia systemowi podnoszenia przedniego zawieszenia w często używanych obszarach, zapisując współrzędne GPS. 

7-biegowa manualna skrzynia

Przeczytaj również