3-litrowy, sześciocylindrowy Diesel wypada z produkcji. Powód jest zupełnie inny, niż myślisz

Kolejny silnik typu Diesel wypada z produkcji i nikogo nie powinno to w sumie dziwić. Przecież normy emisji spalin, ekologia, elektromobilność… Gdzie tu miejsce dla Diesla? Ale tym razem powód jest zupełnie inny. 3-litrowy silnik wysokoprężny Duramax odchodzi do lamusa, bo producentowi brakuje części. 

duramax-diesel-3-0-l
Podaj dalej

Ten Diesel już nie wróci?

duramax-diesel-szafa

Jak informuje The Fast Lane Truck, General Motors powiadomił dealerów Chevroleta i GMC w piątek 27 sierpnia o dostępności silnika typu Diesel. Zgodnie z informacją, która wyciekła do sieci, GM stwierdził, że. „Z powodu niedoboru u dostawców w ostatnich chwili dostępność silnika typu Diesel LM2 zmieniła się na zero.”

Pierwotny raport The Fast Lane Truck z 28 sierpnia został następnego dnia zaktualizowany. Dowiedzieliśmy się z niego, że przedstawiciel GM potwierdził zatrzymanie produkcji. Dodał, że jest ono tymczasowe i wszystko zostanie wznowione tak szybko, jak to tylko możliwe. 

Jeśli to prawda, oznacza to, że GM obecnie nie produkuje żadnego ze swoich popularnych silników typu Diesel z sześcioma cylindrami. I nie będzie w stanie tego zrobić, dopóki problemy z dostawami nie zostaną rozwiązane. Dotyczy to pickupów Chevy Silverado i GMC Sierra, SUV-ów Chevy Tahoe i Suburban, GMC Yukon i Yukon XL oraz Cadillaca Escalade. 

Benzyna V8 niezagrożona

Wszystko wskazuje na to, że brak części nie będzie mieć wpływu na produkcję silników benzynowych V8 o pojemności 5,3 litra i 6,2 litra. 

Silnik typu Diesel, o którym mowa, cieszy się ogromną popularnością. Silnik jest bardzo wydajny i oszczędny. Jeśli jednak chcecie kupić jakiś z powyższych modeli z silnikiem wysokoprężnym, przez najbliższy czas będzie to niemożliwe. 

Rzecznik GM potwierdza jednak, że produkcja zostanie wznowiona tak szybko, jak to tylko możliwe. Co za czasy, że to nie ekologia i brak zainteresowania danym produktem decydują o wstrzymaniu bądź zakończeniu jego produkcji… Mamy nadzieję, że Diesel wróci do produkcji i będzie cieszył kolejnych właścicieli ogromnych samochodów spod znaku GM. 

Przeczytaj również