3-letnia Skoda Fabia TDI za 21 tys. złotych! Ma bogate wyposażenie i "Diesla nie do zdarcia" [ZDJĘCIA]

3-letnia Skoda Fabia TDI za 21 tys. złotych! Ma bogate wyposażenie i "Diesla nie do zdarcia" [ZDJĘCIA]

skoda-fabia-diesel-14-tdi

Podaj dalej

Często piszemy o samochodach z rekordowo dużymi przebiegami. Z jednej strony takie liczby to dowód na to, ile dany silnik może przejechać bez większych problemów, a z drugiej pokazuje, że często samochodami których byśmy o to nie podejrzewali, ludzie jeżdżą niemal 24/h. Taka jest dokładnie ta Skoda Fabia z 1,4-litrowym silnikiem typu Diesel. 

Skoda Fabia TDI za 21 tys. złotych

skoda-fabia-diesel-14-tdi

Jeśli robicie duże przebiegi, najpewniej zdecydujecie się na duży, wygodny samochód. Coś pokroju kombi, sedana. Jeśli mielibyśmy się dalej poruszać po marce Skoda, byłaby to przynajmniej Octavia, a już najchętniej wygodny Superb z automatem. Takim samochodem można wręcz połykać kolejne kilometry. 

I to właśnie tego typu samochody najczęściej robią ogromne przebiegi. Ale Skoda Fabia? To stosunkowo mały, miejski samochód, który zdaniem wielu nie nadaje się na dalsze trasy i duże przebiegi. Cóż, ten konkretny właściciel miał inne podejście. 

skoda-fabia-diesel-14-tdi

Kierowcy w Europie przejeżdżają swoimi samochodami około 10-15 tys. kilometrów rocznie. Mimo, iż drogi są coraz lepsze, a samochody coraz bardziej wygodne, sytuacja z pandemią koronawirusa i „home office” sprawiły, że liczby te wcale nie rosną. Są jednak kierowcy, którzy znacznie zawyżają tą średnią, robiąc 100 tys. kilometrów rocznie lub więcej. 

Wtedy jednak warto wybrać samochód, który po prostu się do tego nadaje. I ma to nawet uzasadnienie finansowe – przy wszystkich kosztach związanych z paliwem, serwisem, oponami itp. Sama cena samochodu odgrywa niewielką rolę w całkowitych wydatkach. 

skoda-fabia-diesel-14-tdi

Ten Diesel jest nie do zdarcia?

Mimo to, są ludzie którzy kupują małe samochody do dużych przebiegów. Choć tracą one popularność na rzecz SUV-ów, małe samochody jak Skoda Fabia czy Volkswagen Polo nie są już tak małe jak kiedyś. 

Pierwszy właściciel tej Fabii zakupił ją pod koniec 2017 roku, a samochód trafił teraz na sprzedaż w Niemczech. Nie jest to zwyczajna wersja, tylko najlepiej wyposażony wariant z Dieslem 1.4 TDI, uzupełniony o szereg dodatkowych elementów. Dziś sprzedaje go za 1/5 oryginalnej ceny. Powód jest prosty – przebieg. Samochód ma na liczniku nakręcone 336 000 kilometrów, co jest ogromną liczbą dla każdej Fabii, nie tylko 3-letniej. To oznacza, że właściciel przejeżdżał nią 8000 kilometrów miesięcznie – czyli ponad 400 km dziennie. 

PILNE: Skoda pokazała zupełnie nowy model! Duży sedan ma nową nazwę i świetną cenę. To będzie HIT! [ZDJĘCIA]

skoda-fabia-diesel-14-tdi

Co ciekawe, na zdjęciach samochód nadal wygląda całkiem dobrze. To pokazuje, że nawet małym samochodem można robić ogromne przebiegi. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News