19-letni Volkswagen Golf GTI z przebiegiem... 12 kilometrów! Na sprzedaż prawdziwa perełka [GALERIA]

19-letni Volkswagen Golf GTI z przebiegiem... 12 kilometrów! Na sprzedaż prawdziwa perełka [GALERIA]

Volkswagen-Golf-4-GTI

Podaj dalej

Zupełnie nowy samochód, który ma prawie 20 lat? To nie żart – portal aukcyjny Silverstone Auctions wystawił na sprzedaż prawdziwą perełkę. To Volkswagen Golf GTI IV generacji, którego nie da się odróżnić od stanu fabrycznie nowego. Ma zaledwie 12,8 kilometrów przebiegu! 

To nie jest zwykły Volkswagen

Volkswagen-Golf-4-GTI-2

Według opisu aukcji Volkswagen Golf GTI o numerze 0718 przejechał w całym swoim życiu zaledwie 12,8 kilometra. Przez cały ten czas był własnością jednej osoby, która zarejestrowała go w październiku 2002 roku. Niestety, ale nie wiemy dlaczego przez cały ten czas stał w garażu. 

Nie jest to jednak zwykły Volkswagen, a Golf GTI 25th Anniversary Edition. Został on stworzony aby uczcić rocznicę legendarnej nazwy GTI. 

Volkswagen-Golf-4-GTI-2

Samochód jest oparty na Golfi Mk4, ma lakier Reflex Silver i 18-calowe koła BBS RC. Do tego dużo skórzanych elementów wewnątrz, tapicerowane fotele Recaro i fabryczny zestaw poszerzający karoserię. 

Ale jaka będzie jego cena?

Volkswagen-Golf-4-GTI-2

Moc pochodzi z czterocylindrowego, turbodoładowanego silnika o pojemności 1,8 litra. Jego moc to 182 KM i moment obrotowy 235 Nm, które były przekazywane na przednią oś za pomocą 6-biegowego manuala. Do tego większe przednie hamulce z czerwonymi zaciskami, obniżone sportowe zawieszenie i wykończenie wnętrza ze szczotkowanym aluminium. 

Na aukcję nie ma ani ceny minimalnej, ani rezerwacji, więc trudno oszacować jego ostateczny koszt. Ostatni taki Volkswagen był wystawiony na sprzedaż w 2018 roku i kosztował wówczas 63 000 złotych, ale miał przebieg prawie 50 000 kilometrów. 

Volkswagen-Golf-4-GTI-5

Ten konkretny Volkswagen z pewnością będzie dużo droższy, bowiem jak już wspomnieliśmy, jest właściwie fabrycznie nowy. 

Volkswagen-Golf-4-GTI-5

Przeczytaj również