19-letni Diesel z przebiegiem 25 000 km od dziadka z Niemiec. IDEAŁ - a cena jest jeszcze lepsza! [ZDJĘCIA]

Wielu kierowców nie chce nawet myśleć o kupnie używanych samochodów, ponieważ nie chcą jeździć autem „znoszonym”, po kimś. Ale ten Diesel, mimo wieku, ma na liczniku zaledwie 25 000 kilometrów! Samochód wygląda jak nowy i właściwie to jest jak nowy. A jego cena jest naprawdę kusząca. 

19-letni-diesel-mercedes
Podaj dalej

19-letni Diesel jak nówka

19-letni-diesel-mercedes

Na początku wspomnieliśmy o grupie kierowców, która unika kupna używanych samochodów. A używany Diesel, to już w ogóle, ło panie! Na pewno ma ogromny przebieg i zmęczony każdy element, jaki tylko przychodzi wam do głowy. Ale jeśli znajdziesz odpowiedni samochód od kierowcy, który nie jeździł nim dużo i o niego dbał, nie ma mowy o jakimkolwiek zużyciu. 

Jeśli chcesz, aby twój samochód długo posłużyć, trzeba o niego dbać. To zasada stara jak świat i odnosi się do właściwie każdego aspektu naszego życia. Trzeba dbać o swój dom, drugą osobę, przyjaciół, ale też lodówkę, czy buty. Tak samo o samochód, a już szczególnie ten z silnikiem typu Diesel. 

19-letni-diesel-mercedes

Nasze samochody oczywiście nie są urządzeniami bezobsługowymi, co nie zmienia faktu, że postęp jeśli chodzi o trwałość jest ogromny. Samochody mogą wytrzymać bardzo długo, ale też bardzo krótko, jeśli nie będziesz wymieniał oleju i dbał o kluczowe elementy. Ta maszyna udowadnia, że mimo wieku, będzie cieszył kolejnego właściciela jeszcze przez długie lata. 

Mercedes pożyje jeszcze długie lata

Omawiany dziś samochód to Mercedes C-Klasa generacji W203, który był produkowany w latach 2000-2007. Ten egzemplarz został wyprodukowany w 2002 roku przez starszego Niemca, który zachował go aż do dziś. Używał go jako normalnego samochodu do zwykłej jazdy, dbając o niego wyjątkowo dobrze. Samochód był garażowany, myty, czyszczony i poddawany regularnym przeglądom serwisowym, co poświadcza historia serwisowa. 

19-letni-diesel-mercedes

Choć wybrał 2,1-litrowy silnik typu Diesel, jeździł niewiele. W ciągu 19 lat przejechał niecałe 25 000 kilometrów, czyli nawet nie 1500 rocznie. To kilkadziesiąt kilometrów tygodniowo. Niektórzy ludzie jeżdżą więcej na rowerze. 

Cena jest kusząca

19-letni-diesel-mercedes

Mimo 19 lat na karku, samochód wygląda idealnie. Jest jak nowy, co pokazują szczegółowo załączone zdjęcia. Dodatkowo sprzedawca twierdzi, że specjalnie go nie czyścił i nie polerował i jest w takim stanie, jakim został zakupiony bezpośrednio od właściciela. Jeśli następny właściciel będzie korzystał z niego w podobny sposób, auto przetrwa wieki. 

Jednak samochód ze względu na wiek właściciela nie jest już przez niego użytkowany, więc nadszedł czas na sprzedaż. Auto wystawione jest za bardzo akceptowalną cenę 7750 euro, czyli około 35 500 zł. Mercedes stoi w Bad Durkheim w Niemczech.

19-letni-diesel-mercedes

Przeczytaj również