Oto najszybsza na świecie Honda Civic! Ma 1500 KM i rozpędza się od 0 do 100 km/h w 1,1 sekundy

Oto najszybsza na świecie Honda Civic! Ma 1500 KM i rozpędza się od 0 do 100 km/h w 1,1 sekundy

Podaj dalej

Nie zawsze zagłębiamy się w konkretne samochody przygotowane do wyścigów drag race, jednak ta Honda Civic o mocy 1500 koni mechanicznych przykuła naszą uwagę. Samochód ten rozpędza się od 0 do 100 km/h w przeczące prawom fizyki 1,1 sekundy. 

Honda… szybsza niż wygląda

honda civic

Norris Prayoonto to szef zespołu P-Racing, który ma w swoim garażu flotę sześciu Hond. Wszystkie biorą aktywny udział w wyścigach, jednak nie wszystkie są sobie równe. Niektóre z nich mają ogromne turbosprężarki z napędem na wszystkie koła, podczas gdy inne mają wolnossące silniki z napędem tylko na przód. 

Jak to możliwe?!

Żadna z nich nie jest jednak w pełni fabryczna, a najszybsza z nich osiąga prędkość 297 km/h na dystansie 1/4 mili, który pokonuje w 7,45 sekundy. Co więcej, ze startu zatrzymanego potrafi osiągnąć 100 km/h w czasie wynoszącym nieco ponad sekundę! 

honda civic

Co trzeba zrobić, aby przekształcić niepozorny i ekonomiczny samochód w takiego potwora? Po pierwsze, ten Civic nie ma już napędu na przednią oś. Osiągnięcie 100 km/h jest możliwe tak szybko m. in. dzięki napędowi na wszystkie cztery koła. Będziecie jednak zaskoczeni widokiem silnika Honda K24 pod maską. To jednostka, która napędzała wszystko, od Accorda, po CR-V. 

P-Racing dołożyło jednak ogromną turbosprężarkę, a moc wynosi około 1500 KM. To całkiem niezły wynik, jak na czterocylindrowy, mały silnik, który wciąż posiada manualną, 4-stopniową skrzynię biegów. Cóż, jest to najszybsza Honda Civic z napędem na wszystkie koła… na świecie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News