15-letnia Honda NSX kontra pachnący nowością Civic Type R. Kto wygra ten pojedynek?

15-letnia Honda NSX kontra pachnący nowością Civic Type R. Kto wygra ten pojedynek?

Podaj dalej

Nagrania z wyścigów między nowoczesnymi i klasycznymi samochodami mogą być naprawdę nieistotne dla zwycięzcy. Są jednocześnie jednymi z najciekawszych do obejrzenia, szczególnie, jeśli uda się znaleźć dwa zbliżone do siebie osiągami modele. Kto wygra w starciu klasyczna Honda NSX kontra nowoczesny Civic Type R?

Honda Civic NSX

Nowy vs. stary

Pochodzący z 2017 roku Civic Type R wyposażony jest w 320-konny, 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Samochód jest szybki, ekstrawagancki i z pewnością jest jednym z najciekawszych hatchbacków dostępnych na rynku. 

Z danych producenta wynika, że Type R rozpędzi się do 272 km/h. Sprint od 0 do 100 km/h zajmie 5,8 sekundy. Nie jest to może wynik oszałamiający, ale na pewno szybszy od twojego rodzinnego kombi. 

Honda Civic NSX

Stojąca obok na linii startu Honda NSX pierwszej generacji ma 3,2-litrową jednostkę VTEC o mocy 294 KM. Do rozwinięcia 100 km/h potrzebuje 5,7 sekundy. To o zaledwie 0,1 sekundy mniej od Civica Type R. 

NSX rzecz jasna jest dużo lżejszy, napędzany na tył (a nie na przód jak Civic) i jego silnik kręci się do zawrotnych 8000 obr/min. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News