Odrzutowy Volkswagen Beetle o mocy 1350 KM może być twój. Napęd rakietowy ma jednak swoją cenę...

Odrzutowy Volkswagen Beetle o mocy 1350 KM może być twój. Napęd rakietowy ma jednak swoją cenę...

volkswagen-beetle

Podaj dalej

Jeśli samochody typu Lamborghini Aventador, albo Mercedes S-Class są dla ciebie zbyt pospolite, mamy idealną alternatywę. Volskwagen Beetle z napędem odrzutowym to coś, na co możesz wydać swoje pieniądze. Niestety na tym dobre wiadomości się kończą. Odrzutowy Beetle kosztuje bowiem mała fortunę. 

Alleluja i do przodu!

volkswagen-silnik-odrzutowca

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Samochód ma 13500 koni mechanicznych, a na biegu jałowym osiąga prędkość obrotową w postaci 11 000! Ten Volkswagen nie jest więc typowym samochodem na dojazdy do pracy, co to to nie. To, co widzimy z tyłu, to turbodoładowany silnik General Electric T58-8F. Wcześniej znajdowały się tam co prawda tylne siedzenia i bagażnik, ale umówmy się, silnik odrzutowy jest zdecydowanie fajniejszy! 

Szczęśliwy nabywca będzie więc mógł cieszyć się mocą 1350 KM i sterowaniem za pomocą dźwigni umieszczonej obok głównej zmiany biegów. 

volkswagen-beetle-2

Lista zmian jest dość szczegółowa. Niektóre modyfikacje zostały wprowadzone tylko po to, aby uczynić samochód bardziej praktycznym. Przykładowo, koc termiczny zapobiega stopieniu tylnego zderzaka i… wybuchowi podczas jazdy! Ten Volkswagen jest naprawdę zachwycający. 

Konstruktorem tego zwariowanego samochodu jest Ron Patrick, inżynier mechanik, który sam skonstruował ten w pełni legalny pojazd w połowie 2000 roku. Zainteresowany? Samochód pojawił się na aukcjach Craigslist, a jego cena to obecnie 550 tys. dolarów (2 mln złotych)! 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

vw-rakietowy

Czego się jednak nie robi, żeby wkurzyć sąsiada, prawda? 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News