12-letnie BMW 1M z przebiegiem 300 kilometrów na sprzedaż. Cena jest oszałamiająca

12-letnie BMW 1M z przebiegiem 300 kilometrów na sprzedaż. Cena jest oszałamiająca

uzywane-bmw-1m

Podaj dalej

To BMW 1M z 2011 roku jest dosłownie nowe i właśnie trafiło na sprzedaż. Choć ma na liczniku zaledwie 244 kilometrów, ma dość dużo zadrapań. Mimo to jego cena jest kosmicznie wysoka, ale samochód też jest nie byle jaki. 

BMW 1M za małą fortunę

uzywane-bmw-1m
fot. Enthusiast Auto Group

Jeśli 12 lat temu przegapiłeś swoją szansę na zakup nowiutkiego BMW 1M prosto z fabryki i od tamtej pory dałeś sobie spokój, nadszedł ten czas. Zupełnie nowe BMW 1M z 2011 roku pojawiło się na sprzedaż, jednak jego stan nie jest w 100% kolekcjonerski. 

BMW 1M powstawało tylko w 2011 roku i było ulepszoną wersją bardzo dobrego już 135i. Samochód wyposażony był w ten sam 3-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem. Ale jego moc wzrosła z 300 do 335 koni mechanicznych. W czasie, gdy produkowano 1M, BMW już przestawiło model 135i z roku 2011 na nowszy silnik N55 z pojedynczą turbosprężarką; jednak 1M zachował N54, który jest często uważany za jeden z najlepiej dostrojonych turbodoładowanych silników BMW tamtej epoki. 

uzywane-bmw-1m-2
fot. Enthusiast Auto Group

Samochód dzielił także większość głównych elementów zawieszenia z BMW M3. Wszystko to zostało połączone z dość sportową oprawą zewnętrzną. BMW wywołało również wiele kontrowersji z 1M. Był to pierwszy samochód M zbudowany z silnikiem z turbodoładowaniem, co skutecznie zakończyło pogląd, że wszystko ze znaczkiem M musi być wyposażone w wolnossącą, wysokoobrotową elektrownię.

Jedno z najlepszych BMW w historii?

Mimo to 1M jest uważany za jeden z najlepszych nowoczesnych samochodów BMW dla kierowców. Niezwykle sprawne podwozie w połączeniu z responsywnym układem kierowniczym i mocnym silnikiem sprawiły, że jazda była czystą przyjemnością. Nie zaszkodziło również to, że samochód ważył około 200 kg mniej niż BMW M3 z tego samego roku. A jednocześnie zawierał wiele takich samych elementów zawieszenia.

uzywane-bmw-1m-2
fot. Enhusiast Auto Group

Samochód ze zdjęć został wystawiony na sprzedaż za 199 990 dolarów. To dużo pieniędzy jak na 12-letnie auto, które de facto kosztuje więcej niż nowe Porsche 911 GT3. W chwili debiutu samochód kosztował 4-krotnie mniej. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News