10 najbardziej niezawodnych aut do 25 tys. zł. Są tanie w utrzymaniu i pomieszczą całą rodzinę [RANKING]

Niemiecki TUV opublikował właśnie raport najbardziej niezawodnych samochodów do 25 000 zł. Auta znajdujące się na liście pochodzą z zaledwie dwóch krajów, co już dużo mówi o zawodności i niezawodności samochodów będących na rynku. Samochody te są stosunkowo tanie w utrzymaniu i najbardziej niezawodne w swojej kategorii wiekowej i cenowej. Z łatwością posłużą też całej rodzinie. 

10-najbardziej-niezawodnych-samochodow-do-25-tys
Podaj dalej

Najbardziej niezawodne i… tanie!

10-najbardziej-niezawodnych-samochodow-do-25-tys
fot. Audi

Wydaje się, że solidny używany samochód, do tego jeszcze tani, to rzecz dziś praktycznie niemożliwa do osiągnięcia. Ale to nieprawda, co tylko potwierdza najnowszy raport TUV. Nawet przy tak ograniczonym budżecie można myśleć o stosunkowo dużych, prestiżowych i przede wszystkim niezawodnych samochodach. 

Obecnie średnia cena używanego samochodu to oszałamiające 56 tys. złotych. Jeszcze kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia, przecież za tyle można było kupić całkiem porządny nowy samochód. W przypadku Dacii można było za to kupić nawet Dustera, który dziś w podstawie jest dużo, dużo droższy. 

Wielu klientów kieruje się więc na rynek aut używanych. Wybór starszego i tańszego samochodu nie musi jednak wiązać się z kompromisem w postaci większej zawodności. Ale trzeba do tego podejść w odpowiedni sposób, dlatego warto zapoznawać się z aktualnymi raportami TUV. 

Raport TUV nie kłamie

10-najbardziej-niezawodnych-samochodow-do-25-tys
fot. Honda

Jeśli chcesz być mobilny, a nie masz pełnego portfela na nowy samochód, jednocześnie nie chcesz co drugi tydzień odwiedzać mechanika, ten raport jest dla ciebie. Na podstawie wyników niemieckich przeglądów technicznych, Niemcy wybrali 10 najbardziej niezawodnych samochodów, które można kupić za mniej niż 5000 euro (ok. 25 000 zł). Nie oznacza to jednak, że w każdym z tych przypadków można wybierać na ślepo. 

Zazwyczaj są to auta 10- lub 11-letnie, dlatego zawsze konieczna jest dokładna kontrola i jazda próbna. Za podaną kwotę nie można rzecz jasna przebierać w ofertach, kolorach i wersjach wyposażenia. 

10-najbardziej-niezawodnych-samochodow-do-25-tys
fot. Honda

Ale sam wybór jest dość zróżnicowany, choć nie pod względem krajów pochodzenia tych samochodów. To praktycznie bez wyjątku auta z Niemiec i Japonii. Wciąż można jednak znaleźć coś dla siebie – są zarówno mniejsze, miejskie samochody, jak i auta spokojnie nadające się do przewożenia całej rodziny. 

Limit 5000 euro to limit z górnej półki – niektóre auta z tego zestawienia można kupić nawet taniej. Co ciekawe, najtańsze powinny być samochody dwóch producentów premium, czyli Audi i Mercedesa. Najwięcej z kolei będą kosztowały samochody z Japonii, czyli Honda, Mazda, Suzuki, czy Toyota. 

10 najbardziej niezawodnych używanych samochodów według Raportu TÜV 2023 (10 do 11 lat) do 5000 euro:

1. Honda Jazz – awaryjność 17,2% (średnia dla tej kategorii to 24,4%)
2. Mini Cooper – awaryjność 17,5%
3. Audi A3 – awaryjność 18,5%
4. Mazda 3 – awaryjność 18,7%
5. Suzuki Swift – awaryjność 19,7%
6. Opel Meriva – awaryjność 20,9%
= VW Golf – awaryjność 20,9%
8. Toyota Auris – awaryjność 21,2%
9. Mercedes-Benz Klasa A – awaryjność 22,2%
10 Smart ForTwo – awaryjność 23%

Przeczytaj również