Afera w związku z zatrzymaniem "10-latka" za kierownicą Subaru Imprezy WRX. To była pomyłka

Afera w związku z zatrzymaniem "10-latka" za kierownicą Subaru Imprezy WRX. To była pomyłka

Podaj dalej

Kiedy po raz pierwszy prowadziłeś samochód? Czy to ważne w życiu każdego z nas wydarzenie miało miejsce zanim trafiłeś na kurs prawa jazdy? Cóż, nawet jeśli tak, to z pewnością daleko było ci do tego „10-letniego” kierowcy Subaru. 

Na instagramowym profilu @nn_vladivostok pojawił się film przedstawiający dzieciaka za kierownicą Subaru. „10-latek” pokazał gest do nagrywającego film, po czym wcisnął pedał gazu. Chłopak wydawał się mieć pełną kontrolę nad swoim WRX. 

Wideo pojawiło się w wielu rosyjskich mediach, wywołując debatę na temat większej ostrożności. Wiele osób wpadło w panikę, jak ten „10-latek” dostał się do samochodu razem z kluczykami. 

Wszystkie te informacje na szczęście okazały się fałszywe. Kierowca miał 18 lat i przedstawił dowody na to, że ma prawo jazdy i może prowadzić Subaru. 

Podobny przypadek odnotowano w Wielkiej Brytanii, gdy rodzina pozwoliła prowadzić 11-letniemu synowi Vauxhalla Corsę. Wszystko za sprawą tego, że rodzice mieli już dosyć jego uzależnienia od gry w GRA 5. Postanowili więc przetestować jego umiejętności prowadzenia samochodu w prawdziwym świecie. 

Stacja „Telegram Life Shot” przeprowadziła wywiad z kierowcą, który powiedział: – Oczywiście nieznajomi mówią tak, ile masz lat? Około 15? Pokazuję jednak moje dokumenty, paszport i wszyscy są zawsze bardzo zaskoczeni”.

Główny bohater całej historii zdał prawo jazdy w październiku 2019 roku. Nie dziwimy się jednak, że często musi legitymować się udowadniając swój wiek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News