Inauguracja polskiego pucharu Porsche

Inauguracja polskiego pucharu Porsche

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend 21-23 kwietnia na słynnym torze Hungaroring rozpocznie się kolejny sezon mistrzostw Polski Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Na obiekcie zlokalizowanym w stolicy Węgier pojawią się m. in. Piotr Parys Junior i Igor Waliłko, tegoroczni juniorzy w królewskiej kategorii Porsche Supercup.

Wyścig na węgierskim obiekcie rozpocznie rywalizację o mistrzowskie tytuły w cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, przy obsłudze którego marka Platinum od wielu lat udziela swojego wsparcia, będąc jego partnerem strategicznym. Zawodnicy rywalizujący w najszybszym monomarkowym pucharze w Środkowej Europie po raz pierwszy wyjadą na nieco ponad 4-kilometrową nitkę toru już w piątek rano.

Otwarty w 1986 roku tor Hungaroring był pierwszym torem Formuły 1 zbudowanym za żelazną kurtyną. Pomysł jego zbudowania zrodził się jeszcze na początku lat 80. XX wieku, gdy szef Formula One Administration, Bernie Ecclestone chciał zorganizować Grand Prix w którymś z państw z bloku wschodniego. Obiekt na stałe wpisał się do kalendarza Formuły 1, organizując wyścigi królowej motorsportu rok rocznie od wspomnianego 1986 roku. Interesująca i wymagająca nitka Hungaroringu przyciągnęła też organizatorów takich serii jak WTCC, DTM, czy ELMS.

Pierwsza runda cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odbędzie się w towarzystwie innych pucharów, a zebrani na torze kibice będą mogli podziwiać także bolidy Formuły 3, Formuły 4, czy zawodników rywalizujących w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Węgier.

Na inauguracji sezonu 2017 pojawią się m. in. ubiegłoroczny mistrz, 17-letni Piotr Parys Junior, dla którego start w 1. rundzie Porsche GT3 CCCE będzie treningiem przed tegorocznym debiutem w królewskiej kategorii Porsche Supercup. W klasie Gość dołączy do niego Igor Waliłko, drugi z Polaków debiutujących w tym roku w tzw. „Supercupie”. Na starcie imprezy nie zabraknie też stałych bywalców Porsche GT3 CCCE – Roberta Lukasa, czy Marcina Jedlińskiego, reprezentujących barwy zespołu OLIMP Racing znanego z udziału w 24H Series.

W harmonogramie 1. rundy sezonu 2017 znalazły się dwa wyścigi poprzedzone 35-minutową sesją treningową, w trakcie której wszyscy zawodnicy będą mogli oswoić się z nitką toru Hungaroring, a także znaleźć optymalne ustawienia swoich pucharowych Porsche 911 GT3 Cup. Jeszcze tego samego dnia, o godzinie 16:05 rozpoczną się kwalifikacje, które ustalą kolejność startową do dwóch wyścigów.

Te zaplanowane zostały odpowiednio na sobotę i niedzielę, z czego pierwszy z nich rozpocznie się punktualnie o godzinie 13:00. Zawodnicy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe wyjadą na tor Hungaroring bezpośrednio po zawodnikach rywalizujących w cyklu FIA CEZ i zawalczą o pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017. Finał weekendu został zaplanowany na godzinę 10:45 w niedzielę, a flaga w biało-czarną szachownicę zostanie wywieszona punktualnie o 11:25. Następnie będzie miała miejsce ceremonia zwycięzców oraz czas na udzielenie wywiadów w paddocku Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News