Ile zarabiają kierowcy WRC?

Ile zarabiają kierowcy WRC?

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś ile można zarobić za jeżdżenie? Jakie sumy widnieją na umowach poszczególnych kierowców ze swoimi zespołami? Kierowcy na odcinkach specjalnych rywalizują bowiem nie tylko o prestiż, ale także duże pieniądze. Jakie konkretnie?

Kierowcy rajdowi rywalizujący w najbardziej elitarnym cyklu świata zarabiają dużo mniej od najlepiej opłacanych gwiazd sportu. Ich wynagrodzenie zadowoliłoby jednak z całą pewnością niejednego przedstawiciela dyscyplin bardziej niszowych. Niektórzy zawodnicy oprócz pensji podstawowych otrzymują także premie zależne od osiągniętych rezultatów. Kto w ostatecznym rozrachunku zagarnia najwięcej?

Zagraniczni eksperci oszacowali, że wpływy finansowe na poziomie od 500 do 650 tysięcy dolarów rocznie posiadają m.in. Esapekka Lappi, Kris Meeke, Juho Hanninen, Eric Camilli oraz Stephane Lefebvre. Wokół granicy jednego miliona obracają się z kolei Hayden Paddon, Andreas Mikkelsen, Elfyn Evans oraz Jari-Matti Latvala.

Według portalu tsmsportz.com tuż za podium w zestawieniu najlepiej zarabiających kierowców cyklu WRC znalazł się Craig Breen. Irlandczyk inkasuje obecnie półtora miliona dolarów. Pierwszą trójkę otwiera natomiast Ott Tanak. Trzydziestoletni Estończyk może pochwalić się wpływami na poziomie dwóch milionów. Na czołowych lokatach nie tylko w klasyfikacji generalnej sezonu ale również w zestawieniu finansowym znajdują się Thierry Neuville oraz Sebastien Ogier. Ten pierwszy może pochwalić się kwotą 2.75 milionów dolarów, natomiast Francuz zarabia o 750 tysięcy więcej.

Kierowca Zarobki Ekipa
Sébastien Ogier 3.5 mln $ M-Sport World Rally Team
Thierry Neuville 2.75 mln $ Hyundai Motorsport
Ott Tänak 2 mln $ M-Sport World Rally Team
Craig Breen 1.5 mln $ Citroën Total Abu Dhabi WRT
Jari-Matti Latvala 1 mln $ Toyota GAZOO Racing WRT
Elfyn Evans 1 mln $ M-Sport World Rally Team
Hayden Paddon 0,9 mln $ Hyundai Motorsport
Andreas Mikkelsen 1 mln $ Volkswagen Motorsport II
Stéphane Lefebvre 0,65 mln $ Citroën Total Abu Dhabi WRT
Eric Camilli 0,65 mln $ M-Sport
Juho Hänninen 0,55 mln $ Toyota GAZOO Racing WRC
Kris Meeke 0,5 mln $ Citroën Total Abu Dhabi WRT
Esapekka Lappi 0,5 mln $ Toyota GAZOO Racing WRT

Tagi: WRC

wrc

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News