II Eliminacja MotointegratorClassicautoCup 2016

II Eliminacja MotointegratorClassicautoCup 2016

Podaj dalej

Dokładnie miesiąc po rozpoczęciu sezonu MotointegratorClassicautoCup, na historycznym Torze Kielce w Miedzianej Górze w dniach 2-3 maja odbędzie się II eliminacja tego Pucharu.

fot. CA Cup
fot. CA Cup

MCA Cup to obecnie największy w Polsce piknik rajdowo-wyścigowy poświęcony pojazdom klasycznym i ich miłośnikom. Z jednej strony jest to doskonała okazja do treningu i doskonalenia swoich umiejętności jazdy, z drugiej zaś ciekawa forma spędzenia wolnego czasu w zgodzie z pasją.

Track Day w Kielcach został podzielony na dwa dni atrakcji. 2-go maja zaplanowano trening dla wszystkich chętnych, w tym również osób, które nie są zainteresowane udziałem w samej eliminacji.
Po południu zaś odbędzie się dodatkowa próba w postaci wyścigu na dochodzenie, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem zawodników.

Właściwa rywalizacja rozpocznie się natomiast we wtorek. Odbędą się 2 zapoznania trasy
i 5 przejazdów mierzonych. W sezonie 2016, w zależności od posiadanego auta, oprócz udziału
w ogólnej rozgrywce w ramach wydzielonych 6 grup i poszczególnych klas pojemnościowych, możliwe jest też konkurowanie w innych pucharach, takich jak: Mercedes Challenge, Muscle Car Challenge, Toyota, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) czy też w Pucharze Pań. Już dzisiaj do udziału
w zawodach zgłosiło się ponad 170 załóg!

Zapisy są dostępne na stronie www.classicautocup.pl. Tam też znajdziecie regulamin imprezy. Zachęcamy także do śledzenia profilu ClassicautoCup na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o całym cyklu. Więcej szczegółów już wkrótce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News