Hyundai się wzmacnia

Hyundai się wzmacnia

Podaj dalej

Jari Huttunen dołączył do prestiżowego programu rozwoju kierowców Hyundai Motorsport na rok 2018. Fiński zawodnik w drodze po to wyróżnienie musiał pokonać wielu bardziej doświadczonych konkurentów.

Sędziowie byli pod wrażeniem umiejętności kierowcy z północy Europy. Huttunen zaimponował im w głównej mierze swoją determinacją oraz doskonałym wyczuciem samochodu. W nagrodę Fin będzie występował w przyszłym sezonie za kierownicą Hyundaia i20 R5.

Warto zauważyć, że do rywalizacji przystąpiło wielu dobrych zawodników, natomiast sama selekcja była bardzo staranna. Kierowcy oprócz umiejętności sportowych musieli zaprezentować również inne atuty tj. znajomość wiedzy technicznej czy chociażby zdolności komunikacyjne. Decyzja była jednak jednomyślna, a wybór padł właśnie na Huttunena.

Fin nie krył radości wynikającej z pomyślnego rozstrzygnięcia – To dla mnie wielki zaszczyt, że zostałem wybrany do tego prestiżowego programu. Konkurencja była bardzo silna a rywale posiadali większe doświadczenie ode mnie. Jest to więc dla mnie miła, ale jednak niespodzianka. Mogę teraz spokojnie skupić się na treningu i poprawianiu swoich mankamentów. Z niecierpliwością oczekuję już na rywalizację w nadchodzącym roku – podsumował Huttunen.

Również kierownik zespołu Hyundai Motorsport nie krył swojego zadowolenia – Jari to bardzo zdolny kierowca, który posiada ogromny potencjał aby w przyszłości stać się jeszcze lepszym zawodnikiem. Jesteśmy pewni, że dokonaliśmy słusznego wyboru i już w przyszłym roku Huttunen pokaże na co go stać – zakończył Alain Penasse.

Tagi: Jari Huttunen, Hyundai

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News