Hyundai prezentuje i20 WRC

Hyundai prezentuje i20 WRC

Podaj dalej

Hyundai jako pierwszy producent zaprezentował samochód nowej generacji WRC na sezon 2017. Pierwszy publiczny pokaz nowego i20 WRC miał miejsce podczas Monza Rally Show.

fot. Hyundai
fot. Hyundai

To trzeci samochód koreańskiej marki, którym będzie ona walczyć w  Rajdowych Mistrzostwach Świata. Nowe przepisy oznaczają, że samochody będą miały teraz bardziej rozbudowaną aerodynamikę, a także zwiększoną moc oraz centralny dyferencjał. Choć wszystkie auta mogliśmy już zobaczyć w testowych specyfikacjach, to jednak Hyundai jako pierwszy pokazał ostateczną wersję rajdówki w bojowych barwach.

fot. Hyundai
fot. Hyundai

– Moje pierwsze wrażenia z testów auta były bardzo pozytywne – powiedział Thierry Neuville. – Zmiany w przepisach pozwoliły nam na poprawę w kwestii aerodynamiki i stabilności tyłu. Zwiększona moc jest niesamowita, podczas gdy dodatkowa przyczepność pozwala nam jeszcze mocniej cisnąć. Sezon 2016 był dla nas dobry i jesteśmy zachwyceni z drugiego miejsca w klasyfikacji zespołów. Oczywiście cel jest tylko jeden, więc chcemy walczyć o mistrzostwo.

Szef ekipy, Michel Nandan dodał, że wszyscy są zmotywowani do walki o oba tytuły. – Wszystkie zespoły startują od zera, więc szanse są równe. Po drugim miejscu w tym sezonie, chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie walczy o najwyższe lokaty i jesteśmy przekonani, że Hyundai i20 Coupe WRC nam w tym pomoże. Wchodzimy w nową erę tego sportu, która jest sporym wyzwaniem technicznym. To szansa na wprowadzenie w życie wszystkiego, czego nauczyliśmy się podczas ostatnich trzech lat.

fot. Hyundai
fot. Hyundai

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News