Hyundai nie zmienia składu

Hyundai nie zmienia składu

Podaj dalej

Po wielu miesiącach plotek przyszło nam w końcu poznać przyszłoroczny skład Hyundaia, który o dziwo się nie zmienia.

fot. Hyundai
fot. Hyundai

Od dłuższego czasu mówiło się o napięciach między ekipą, a Thierrym Neuvillem i łączono go z przejściem m.in. do Citroena. Ostatecznie jednak Belg dogadał się ze swoim obecnym pracodawcą i podobnie jak Paddon oraz Sordo, będzie jeździł dla Hyundaia przez co najmniej kolejne dwa lata.

Neuville jest częścią zespołu od listopada 2013 roku i był zaangażowany w cały proces jej budowy, zdobywając w tym czasie dwa zwycięstwa oraz dziewięciokrotnie stając na podium.

– Jestem zachwycony mogąc przedłużyć mój kontrakt z Hyundaiem o kolejne dwa lata. Choć miałem inne opcje, to najbardziej logicznym krokiem wydawało się podtrzymanie rozpędu jaki wspólnie mamy z zespołem. 2017 będzie nową erą w WRC, więc wraz z nowym samochodem stawiamy sobie jeszcze ambitniejsze cele – stwierdził Neuville.

– Thierry jest cennym członkiem naszej ekipy, więc jesteśmy zadowoleni z podpisania nowego kontraktu. Wiele mówiło się o przyszłości Thierrego, co oczywiście jest częścią tej sportowej gierki, jednak kontynuacja naszej współpracy pokazuje jej siłę. Mamy wiele wspaniałych wspomnień, ale także tych zły, ogólnie jednak nasza współpraca przebiega pozytywnie i cały czas się rozwija – dodał szef ekipy, Michel Nandan.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News