Hyundai musi być w szczytowej formie

Hyundai musi być w szczytowej formie

Hyundai musi być w szczytowej formie

Podaj dalej

Emocje związane z 40. Rajdem Dakar powoli dobiegają końca, a my wielkimi krokami zbliżamy się już do inauguracji tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Gotowość przed 1. rundą sezonu 2018, Rajdem Monte-Carlo, zgłasza zespół Hyundaia.

Monte-Carlo tradycyjnie otworzy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, który dla zespołu Hyundaia będzie już piątym. Od czasu zwycięstwa w australijskiej rundzie WRC w listopadzie i20 Coupe WRC przeszło szereg zimowych testów we Francji i Hiszpanii.

Jesteśmy tak dobrze przygotowani, jak to tylko możliwe – powiedział szef zespoły Michel Nandan. Piękno Monte-Carlo stanowi jego nieprzewidywalność. Nasi rywale nie będą ustępować ani na chwilę, więc musimy być w szczytowej formie.

Za kierownicami Hyundaiów i20 Coupe WRC zasiądą trzy załogi: Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul oraz Dani Sordo/Carlos Del Barrio.

To świetne uczucie rozpocząć pełny sezon WRC z Hyundai Motorsport – powiedział Mikkelsen, który zasiądzie za kierownicą samochodu #4. Mam nadzieję na równy sezon i celuję w walkę o mistrzowski tytuł.

Thierry i Nicolas przewodzili całej stawce w ubiegłorocznym Monte z przewagą 51 sekund, gdy drobny błąd okazał się być fatalny w skutkach. Belgijska ekipa będzie miała na uwadze to wspomnienie.

Nawet najmniejszy błąd może zakończyć twój udział w Monte – mówi Thierry. Byliśmy tego świadkami rok temu. Będziemy chcieli wykorzystać całą wiedzę i doświadczenie zdobyte w poprzednich edycjach tego rajdu.

Przedłużenie współpracy Daniego Sordo z Hyundaiem może okazać się dla niego szczęśliwe: Jest kilka miejsc, w których potrzebujemy odświeżenia – mówi Hiszpan. Jesteśmy jednak pewni, że możemy przywieźć do mety pozytywny rezultat. Zapowiada się niesamowicie trudna walka z naszymi rywalami.

Tagi: Hyundai, WRC, rajdy, Monte-Carlo, Mikkelsen, Neuville, Sordo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News