Hyundai dobił targu z Mikkelsenem

Hyundai dobił targu z Mikkelsenem

Podaj dalej

Andreas Mikkelsen podpisał z ekipą Hyundai Motorsport umowę na nadchodzące dwa sezony. Norweski kierowca będzie się ścigał wspólnie z Andersem Jaegerem za kierownicą i20 Coupe WRC już od Rajdu Hiszpanii.

Spekulacje oraz informacje dotyczące przenosin Andreasa Mikkelsena do zespołu Hyundai Motorsport napływały do kibiców od początku miesiąca. Dzisiaj jednak na profilu społecznościowym zawodnika oraz na stronie internetowej zespołu pojawiła się oficjalna informacja rozwiewająca ostatnie wątpliwości w tej sprawie.

Sam zawodnik nie krył zadowolenia z zaistniałej sytuacji – Jestem zachwycony, że Hyundai Motorsport zaoferował mi szansę powrotu do WRC. I to na pełne dwa sezony. Już przed pierwszą próbą mam poczucie, że dobrze wkomponuję się do zespołu. Jestem przekonany, że mamy realne szanse na sukcesy zarówno w klasyfikacji kierowców jak i producentów – zakończył Mikkelsen.

Także szef zespołu Hyundai Motorsport z nadziejami wypowiadał się o najnowszym nabytku – Andreas jest jednym z tych kierowców, którzy po prostu pasują do koncepcji i szybko zabierają się do pracy. Jego największym atutem jest determinacja i profesjonalizm. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy Andreasa na pokładzie i to na całe dwa sezony. Nie możemy się już doczekać aby zobaczyć go w akcji w ostatnich trzech rajdach obecnego sezonu – zakończył Michel Nandan.

Tagi: Andreas Mikkelsen, WRC, Hyundai

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News