Hybrydowe Infiniti Q60 S zadebiutuje w Paryżu

Infiniti zaprezentuje w przyszłym tygodniu na paryskiej wystawie motoryzacyjnej model Q60 Black S. Jest to prototypowa hybryda, która czerpie z rozwiązań znanych w F1.

Hybrydowe Infiniti Q60 S zadebiutuje w Paryżu
Podaj dalej

Samochód jest zasilany kombinacją 3-litrowego V6 o mocy 400 KM i systemu odzyskiwania energii KERS, podobnemu do tego z bolidów F1. Takie zestawienie ma gwarantować moc na poziomie 563 KM. Hybrydowe Infiniti do 100km/h ma rozpędzać się poniżej 4s, a stosunek mocy do masy samochodu to 315 KM na 1 tonę.

Auto wykorzystuje dwusilnikowy układ przeniesienia napędu oraz dwie turbosprężarki i dwie jednostki pobierające energię cieplną. Hybryda ta nie odzyskuje energii jedynie z hamowania. Układ dostarczony przez Renault korzysta także z tej, którą niosą ze sobą gazy wylotowe z jednostki napędowej.

Podobnie jak w przypadku konceptu ujawnionego na salonie samochodowym w Genewie w zeszłym roku, Black S bazuje na coupé Q60, choć agresywna stylizacja zdecydowanie wyróżnia go spośród zwykłych samochodów.

Infiniti połączyło siły z zespołem F1 Renault również po to, aby wdrożyć technologię, która znacząco poprawi aerodynamikę. Dzięki temu samochód jest bardziej opływowy i ma zwiększony docisk. Tylne skrzydło z włókna węglowego ma podobny profil do tego, które zespół z Enstone montuje do swoich bolidów podczas GP Monzy – najszybszej rundy mistrzostw świata. Takie rozwiązanie zapewnia Q60 S większą stabilność przy dużych prędkościach i zdecydowanie mocniejszą siłę docisku podczas pokonywania zakrętów.

Przeczytaj również