Hulkenberg: Wyniki testów Kubicy robią wrażenie

Hulkenberg: Wyniki testów Kubicy robią wrażenie

Hulkenberg: Wyniki testów Kubicy robią wrażenie

Podaj dalej

Pierwszy kierowca Renault, Nico Hulkenberg, przyznał, że wyniki testów Roberta Kubicy za kierownicą R.S.17 zrobiły na nim całkiem spore wrażenie.

fot. Red Bull

Polak, rozpoczynając ocenę swoich szans na powrót do królowej sportów motorowych, zasiadł za kierownicą Lotusa E20 z 2012 roku na torach Valencia i Paul Ricard. Po pozytywnych wynikach testów za kierownicą starszej konstrukcji, francuski zespół dał Kubicy szansę na poprowadzenie tegorocznego bolidu.

32-letni krakowianin pokonał 142 okrążenia i uzyskał 4. czas dnia.

Choć Hulkenberg przyznał, że nie ma obrazu pełnego testu, gdyż nie był obecny na miejscu, dodał że wyniki Kubicy zrobiły na nim spore wrażenie.

Mam pewne informacje i rzecz jasna widziałem czasy okrążeń – powiedział dla brytyjskiego Autosportu. Dla niego był to oczywiście wielki powrót. Po tak groźnym wypadku i rozległych uszkodzeniach ciała, wsiadł do bolidu i zrobił 140 okrążeń, tak po prostu. To robi wrażenie – dodał.

Szczególnie na takim torze, jak Hungaroring, który wymaga od nas dużej siły fizycznej i jest bardzo męczący. Ogromny szacunek. Wydaje mi się również, że czasy okrążeń były jak najbardziej w porządku.

Niemiec dodał, że nie wie jak wyglądają plany Renault po ostatnich testach Polaka. – Nie wiem, co się wydarzy, ale test na pewno wypadł OK.

Tagi: Robert Kubica, Nico Hulkenberg, Renault F1

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News