Hua walczy o WRC

Hua walczy o WRC

Podaj dalej

Były kierowca Citroena w WTCC, Ma Qing Hua nadal chce wystartować w rundzie WRC, mimo odwołania Rajdu Chin. Zawodnik intensywnie przygotowywał się do występu w tej imprezie, a jego nauczycielem był zawodnik M-Sportu – Mads Ostberg, Pilotem Qing Hua miał być Thorstein Eriksen. Niestety, zniszczenia dróg i potencjalne problemy finansowe sprawiły, że chińska runda RMŚ została odwołana.

Nie ostudziło to jednak zapału Chińczyka. Wraz z doświadczonym pilotem Stuartem Londonem przyjechał on zrobić zapoznanie przed asfaltowym Rajdem Niemiec. Wcześniej od wielu tygodni testował Forda Fiestę R5 oraz model RS WRC we współpracy z zespołem Adapta, który prowadzony jest przez Mortena Ostberga, ojca Madsa.

Ma Qing Hua_resize

– Qing Hua jest bardzo chętny żeby jak najszybciej wystartować w rajdzie. Najpierw testował samochód R5 w Norwegii, a następnie WRC w Austrii. Oczywiście jest rozczarowany sytuacją z Rajdem Chin, ale rozważamy różne opcje, aby mógł wziąć udział w swoim pierwszym rajdzie. W wyniku naszych działań, dokonał już sporych postępów – powiedział Morten Ostberg.

– Patrząc na kalendarz jest mało prawdopodobne żebyśmy znaleźli mu coś jeszcze w tym roku. Korsyka zdecydowanie nie jest najlepszym miejscem do rajdowego debiutu. Obserwujemy przyszłoroczną sytuację i myślimy o więcej niż jednym starcie – dodał.

14191455_841822445952168_188638220_o (1)_resize

Szef ekipy Adapta zaznaczył, że będzie szukał możliwości w Rajdowych Mistrzostwach Europy oraz niektórych imprezach światowego czempionatu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News