Horner: Silnik Ferrari wzbudza nasze wątpliwości

Horner: Silnik Ferrari wzbudza nasze wątpliwości

51 interakcji
Horner: Silnik Ferrari wzbudza nasze wątpliwości

Podaj dalej

Charles Leclerc wygrał dwa ostatnie wyścigi Formuły 1 na torach Spa-Francorchamps i Monza. Pierwsze zwycięstwa Ferrari w tym sezonie nie są jednak zasługą wyłącznie świetnej formy, którą obecnie prezentuje Monakijczyk.

Zespół z Maranello posiada obecnie najlepszą jednostkę napędową. Osiągi F90 są tak dobre, że konkurencja coraz częściej głośno zastanawia się, czy włoskie V6 turbo są zgodne z przepisami.

Robert Kubica o tym dlaczego Williams nie jest traktowany jako poważny rywal

Ferrari bardzo zyskuje na prostych, ale w rywalizacji z Mercedesem na niewiele się to przekłada, ponieważ bolidy Scuderii mocno odstają w zakrętach. W tym roku mogli rywalizować więc tylko na torach, gdzie dominują proste.

„Obecnie Renault, Honda i my jesteśmy na podobnym poziomie osiągów. Tylko Ferrari wyróżnia się i to w bardzo wyraźny sposób.” powiedział dla „Auto Motor und Sport” Toto Wolff.

Ostatnio sprawie postanowił przyjrzeć się również szef Red Bulla – Christian Horner.

Christian Horner: Wysłaliśmy szereg zapytań do FIA, ale nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej odpowiedzi. Cały czas czekamy na informacje w tej sprawie. To jednak fakt – silnik Ferrari wzbudza nasze wątpliwości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News