Historyki powalczą na trasach ERC

Historyki powalczą na trasach ERC

Podaj dalej

Już w nadchodzący weekend rozpocznie się 3. Rajd Rzeszowiak – trzecia runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście zgłoszeń widnieje 31 załóg. Pierwsza próba wystartuje już w sobotę, 20 maja.

Z numerem jeden do imprezy przystąpi zwycięska załoga z Rajdu Świdnickiego-Krause – Artur Rowiński i Magdalena Tokarska (Audi Quattro A1). Tuż za nimi na liście widnieje para Robert Luty / Dariusz Grudziołek w Subaru Legacy, zaś z #3 rywalizować będzie popularny duet w Audi Quattro A2 – Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz.

Na dalszych pozycjach znajdziemy m.in. zwycięzcę Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – Krzysztofa Głowalę (Mazda 323 GTX), popularnego zawodnika BMW M3 E30 – Arkadiusza Kulę, Piotra Zaleskiego w jego Porsche 911 SC RS, czy też Michała Pryczka w Subaru Imprezie 555. Na starcie nie zabraknie także Łady, Escorta MKII, Poloneza, Saaba 96, Lancii Fuelvi, Mercedesa 280 CE, czy popularnego ,,Malucha”.

Ściganie rozpocznie się w sobotę, 20 maja o godzinie 20:00 od odcinka specjalnego OS1 Nowy Świat w centrum Rzeszowa. W niedzielę, 21 maja rywalizacja przeniesie się na typowo rajdowe odcinki – Siedliska oraz Niechobrz. Każdy z nich przejeżdżany będzie trzy razy. Warto wspomnieć, że próby wytyczone są fragmentami oesów, po których za kilka miesięcy jeździć będą najlepsi kierowcy Europy z cyklu ERC.

W ubiegłym roku Rajd Rzeszowiak był częścią Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie stanęło wtedy 9 załóg. Najlepszy okazał się wtedy Artur Rowiński, drugi był Adam Kacprzyk, zaś podium uzupełnił Marcin Grzelewski.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News