Historia wprost z namiotu Citroena

Historia wprost z namiotu Citroena

Podaj dalej

W zespole przeżywaliśmy niezwykle silne emocje. Niektórzy koledzy, mimo, że zaprawieni w boju, mieli łzy w oczach. Naszą pierwszą myślą było, że Kris zaliczył rolkę i tym razem się nie udało – do chwil na ostatnich metrach Rajdu Meksyku nawiązał szef działu sportowego Citroen Racing, Marek Nawarecki.

W najnowszym wydaniu Magazynu Rajdowego WRC ukazał się wywiad z Markiem Nawareckim, członkiem ekipy Citroena. Polak poruszył m.in. kwestie związane z zakończonym niedawno Rajdem Meksyku.

Zamknąłem od razu komputer i nie wierzyłem, że samochód będzie w stanie ukończyć oes. Dopiero później zobaczyliśmy, jak kluczy po parkingu – kontynuował opowieść Nawarecki.

Ustalona taktyka była taka sama na oba oesy – utrzymać pozycję. Po przekroczeniu mety Kris nie był pewny, czy naprawdę wygrał, tym bardziej że Paul Nagle w pierwszej chwili powiedział, że chyba przegrali. – wspomina szef działu sportowego Citroen Racing.

Tuż po mecie Kris zadzwonił i w pierwszych słowach przeprosił. Nie wiedział wtedy, że opona zeszła z felgi jeszcze przed opuszczeniem drogi. Wynik rajdu nie był przez nas oczekiwany, ale z pewnością podniósł zespołowe morale.

Jeśli chcecie przeczytać więcej wypowiedzi Marka Nawareckiego, nie tylko tych związanych rajdami, zajrzyjcie koniecznie do najnowszego wydania Magazynu Rajdowego WRC.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News