Heikkinen wysuwa się na prowadzenie w Rydze

Toomas Heikkinen odpowiedział Volkswagenom, wygrywając drugą część kwalifikacji Rallycrossowych Mistrzostw Świata na torze Bikernieki w Rydze. Z problemami ten segment rywalizacji zakończył Petter Solberg, spadając na odległą 8. pozycję w generalce.

Na drugim miejscu w Q2 znalazł się Andreas Bakkerud – kierowca Forda Focusa RS RX popisał się genialnym manewrem wyprzedzania na ostatnim zakręcie swojego wyścigu. W efekcie Norweg minął linię mety z przewagą 0,027 sekundy nad drugim Sebastienem Loebem. Francuz w łącznej klasyfikacji ukończył na najniższym stopniu wirtualnego podium.

Z czwartym czasem i 40 punktami drugi segment kwalifikacji ukończył Mattias Ekstrom, który stoczył wyrównany bój ze swoim zespołowym kolegą Toomasem Heikkinenem, który zdecydowanie wygrał Q2 i po sobotnich zajęciach zasiada na fotelu lidera.

W tym samym wyścigu startowali Johan Kristoffersson i Petter Solberg – zdecydowani faworyci z zespołu Volkswagena, jednak ten bieg nie poszedł po ich myśli. Lider WorldRX musiał zadowolić się odległą 4. pozycją, natomiast Petter Solberg już na pierwszych metrach rywalizacji uszkodził lewe tylne koło, tracąc do czołówki ponad 30 sekund.

Tagi: WorldRX, rallycross, RXofLatvia, Ryga, Audi, Ford, Volkswagen