Heidorn sięga po deszczowe pole position, dwóch Polaków w top 4

Heidorn sięga po deszczowe pole position, dwóch Polaków w top 4

5 interakcji
Heidorn sięga po deszczowe pole position, dwóch Polaków w top 4

Podaj dalej

Po wczorajszym drugim treningu, w którym aż czterech kierowców ukończyło sesję z różnicą zaledwie 0,2 sekundy, w dzisiejszych deszczowych kwalifikacjach Kris Heidorn nie pozostawił złudzeń, zostawiając swoich rywali z tyłu z ponad sekundową przewagą.

Dziś rano tor Hungaroring przywitał zawodników cyklu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup ulewnym deszczem, który zelżał tuż przed wyjazdem kierowców na tor. Niemniej jednak, tor był bardzo mokry, a po raz pierwszy w tym roku w użyciu były deszczowe opony Hankook.

W tych warunkach zdecydowanie najlepszy z całej stawki był aktualny lider klasyfikacji generalnej, Kris Heidorn. Z drugim rezultatem i ponad sekundową stratą poranną czasówkę ukończył Csaba Mor – Węgier gościnnie startujący w swojej domowej rundzie.

Drugi rząd w pierwszym wyścigu zaplanowanym na godzinę 15:25 otworzy Bartosz Paziewski, który poproszony o krótki komentarz skwitował:

Dobrze wiecie, że jeśli nie wygrywam, to nie jestem zadowolony. Spróbuję poprawić swoją pozycję w pierwszym wyścigu.

Drugi z gości, urzędujący mistrz Polski Jędrzej Szcześniak, mimo słabej znajomości samochodu zakwalifikował się do 1. wyścigu na 4. miejscu, jednak podobnie jak Paziewski, nie był do końca zadowolony ze swojego występu:

– Niestety na swoim najszybszym okrążeniu popełniłem dość duży błąd na pierwszym zakręcie, który kosztował mnie sporo czasu. Mamy jednak dobrą bazę na wyścig, gdzie obiecujemy pełny atak od samego początku.

W trzecim rzędzie do pierwszego wyścigu ustawią się Mike Hesse i Vivien Keszthelyi, a pozycje numer 7. i 8. przypadły w udziale odpowiednio Patrickowi Schneiderowi i Robinowi Rogalskiemu.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Josef Marton Kovacs oraz Guido Heinrich.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News