Hansen pierwszym liderem

Hansen pierwszym liderem

Podaj dalej

Pierwsza sesja kwalifikacyjna w Republice Południowej Afryki obfitowała w wielkie emocje. Jak zwykle zacięte batalie toczyli ze sobą zawodnicy Forda, Volkswagena i Audi, jednak ostatecznie to reprezentujący barwy Peugeota Timmy Hansen sięgnął po 50 punktów i jest pierwszym liderem afrykańskich kwalifikacji.

Najciekawszym wyścigiem Q1 był bez wątpienia ten piąty, ostatni. Tam z niesamowitą wręcz powtarzalnością czasy kręcili Andreas Bakkerud i Johan Kristoffersson. Tempo przybyszów ze Skandynawii było identyczne na wielu międzyczasach, więc do samego końca należało drżeć o to, kto jako pierwszy przekroczy linię mety. Ostatecznie to Szwed dzięki świetnej strategii Jokera wygrał, a Norweg musiał cieszyć się z drugiego miejsca. W wyścigu numer cztery dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb zmierzył się z czterema Fordami i jedyne, co mógł wycisnąć, to drugie miejsce. Najlepszy był Timo Scheider, zaś podium skompletował Kevin Eriksson.

Najszybszym biegiem był Race 3. Tam w szranki stanęli m.in. bracia Hansenowie oraz mistrzowie świata Mattias Ekstrom i Petter Solberg. To po prostu musiało się udać. Po niesamowitej walce triumf padł łupem Timmy’ego Hansena, który wygrał również całą sesję. Dzięki drugiej pozycji w tym wyścigu Petter Solberg uplasował się na 3. miejscu w Q1, zaś podium dało Mattiasowi Ekstromowi 8. lokatę. Wyścig drugi był polem do popisu dla Kena Blocka, zaś w Race 1 bezkonkurencyjny był Timur Timerzyanov.

Tagi: Ford Rallycross World RX

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News