Hamilton pełen podziwu dla Ricciardo. "To bardzo odważny człowiek"

Hamilton pełen podziwu dla Ricciardo. "To bardzo odważny człowiek"

Podaj dalej

Lewis Hamilton pochwalił Daniela Ricciardo za podjęcie odważnej decyzji o opuszczeniu Red Bulla pod koniec sezonu. Na początku letniej przerwy Australijczyk potwierdził, że odejdzie z zespołu byków, by w 2019 roku dołączyć do Renault.

Rozbrat Ricciardo z Red Bullem okazał się wielkim szokiem w środowisku F1, ponieważ wcześniej nic nie wskazywało na to, że australijski kierowca będzie chciał zmienić barwy. Ricciardo postanowił jednak podjąć się nowego wyzwania z Renault, które obecnie jest 156 punktów za Red Bullem w klasyfikacji konstruktorów.

Daniel Ricciardo: To była zdecydowanie najtrudniejsza decyzja, którą podjąłem w mojej karierze wyścigowej, ale również w życiu. Czułem, że nadszedł czas, w którym mogę iść dalej i spróbować czegoś nowego. Myślę, że to będzie dla mnie dobre, jestem podekscytowany tym, co czeka nas z Renault.

Niektórzy przyrównywali  tą decyzję do przenosin Hamiltona do Mercedesa w 2013 r. Wielu kwestionowało tamtą zmianę, ale Hamilton zdobył trzy mistrzostwa świata z niemieckim zespołem. W świetle kolejnego ruchu Ricciardo, Brytyjczyk powiedział, że to dobra decyzja.

Lewis Hamilton: Jestem bardzo szczęśliwy z powodu decyzji Daniela. To bardzo odważny człowiek, bo trzeba mieć odwagę, żeby podejmować decyzje, które wykraczają poza pewne normy i standardy. Daniel wiedział, że ludzie będą go krytykować i mieć różne opinie na ten temat. Tym bardziej, że on zdecydował o tym wszystkim w połowie sezonu. To dla niego ekscytujący okres. Wielu ludzi boi się zmian, tego co inne, dlatego utknęli w swojej własnej przestrzeni i są w niej więźniami. Fajnie jest widzieć, że mamy podobne zdanie. Ja też zawsze lubiłem próbować nowych rzeczy i uczyć się. Ryzyko się opłaca.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News