Hamilton najbogatszy w brytyjskim świecie sportu

Hamilton najbogatszy w brytyjskim świecie sportu

Podaj dalej

Lewis Hamilton może i nie wygrał mistrzowskiego tytułu w ubiegłym sezonie, jednak nie powstrzymało to 3-krotnego zdobywcy tego trofeum przed uzyskaniem miana najlepiej opłacanej osobistości z brytyjskiego świata sportu.

Po dwóch latach całkowitej dominacji Lewisa Hamiltona w królowej motorsportu, Brytyjczyk w sezonie 2016 musiał uznać wyższość swojego zespołowego partnera Nico Rosberga, który w finałowym wyścigu sięgnął po tytuł.

Domyślamy się jednak, że koniec końców nie popsuło to Hamiltonowi humoru na dłuższy czas, gdyż mimo porażki zdołał wzbogacić się o kolejne 25 milionów. Funtów. Teraz jego majątek szacuje się na £131 milionów, co w porównaniu do „marnych” £68 milionów z roku 2014 robi wrażenie.

Tuż za Hamiltonem znalazło się dwóch napastników Manchesteru United, a Zlatan Ibrahimovic wyprzedził Wayna Rooney’a, który pozostaje najbogatszym brytyjskim piłkarzem. Majątek Szweda szacuje się na £110 milionów, które pozwalają mu na wyprzedzenie Rooney’a z £93 milionami.

Tuż za podium tej klasyfikacji znalazł się kolejny z kierowców F1 – Jenson Button, który po sezonie 2017 przeszedł na emeryturę, jak się okazuje tylko nieco dłuższą od Felipe Massy. Brytyjczyk, którego stan konta szacowany jest na £86 milionów, zastąpi Fernando Alonso w Grand Prix Monaco.

Pełna lista poniżej:

  1. Lewis Hamilton, motorsport, £131 mln
  2. Zlatan Ibrahimovic, piłka nożna, £110 mln
  3. Wayne Rooney, piłka nożna, £93 mln
  4. Jenson Button, motorsport, £86 mln
  5. Rory McIlroy, golf, £82 mln
  6. Sir Andy Murray, tenis, £77 mln
  7. Jose Mourinho, piłka nożna, £61mln
  8. Gareth Bale, piłka nożna, £54 mln
  9. Luol Deng, koszykówka, £50 mln
  10. Pep Guardiola, piłka nożna, £50 mln

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News