Hakerzy wkradli się do Tesli. Elon Musk skomentował: "Solidna robota!"

Hakerzy wkradli się do Tesli. Elon Musk skomentował: „Solidna robota!”
Podaj dalej

Samochody Tesli naszpikowane są komputerami i technologią, podobnie jak inne nowoczesne pojazdy. Oznacza to, że są tak samo narażone na ataki hakerów. Udowodnili to goście z Tencent Keen Security.

Za pomocą komputera hakerzy byli w stanie aktywować przednie wycieraczki, kontrolować kierownicę za pomocą pada do gier, w dodatku oszukując Autopilota. Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk zareagował w dobrze znany dla niego sposób, komentując: – Dobra robota!

Spece z Tencent Keen Security w swoim 2,5-minutowym filmiku na YouTube wytłumaczyli, że udało odkryć im się pewne wady w systemie zabezpieczeń Tesli. Po pierwsze, wycieraczki w konkretnych sytuacjach nie działają właściwie. Z bardziej poważnych problemów. Specjaliści z Tencent sterowali całym systemem za pomocą pada do gry. Nawet w chwili, gdy kierowca nie aktywował Autopilota. Do tego wszystkiego doszła jeszcze kwestia asystenta rozpoznawania pasa.

– Autopilot Tesli rozpoznaje pasy i pomaga przy rozpoznawaniu znaków drogowych. Bazując na odpowiednim researchu, udowodniliśmy, że umieszczając znaki rozpraszające na drodze, Autopilot wyłapie je i dokona błędnej oceny. To wprowadzi samochód w tryb pasa wstecznego – wyjaśnia Tencent Keen Security.

Musk przyjął zarzuty odważnie, odpisując na Twitterze:

Tesla wydała również oficjalne oświadczenie, w którym podała do informacji, że naprawiła wszystkie błędy wykryte przez Tencent.

Przeczytaj również