Habaj na podbój Europy

Habaj na podbój Europy

Podaj dalej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – w tym roku Łukasza Habaja zobaczymy na trasach Rajdowych Mistrzostw Europy. Na prawym fotelu tym razem zasiądzie były pilot Tomasza Kuchara i aktualny mistrz Europy WRC 2 Daniel Dymurski.

Przygoda Łukasza Habaja z ERC rozpoczęła się w roku ubiegłym, kiedy to wystartował w Rally Islas Canarias. Przywitanie z Mistrzostwami Europy przebiegło bardzo pozytywnie. Startujący w Peugeocie 208 R2 Polski kierowca zapisał na swoje konto klasę ERC3. Wydaje się, że bardzo ważnym momentem była pierwsza szutrowa runda w RSMP. Podczas Rajdu Gdańsk Habaj wielokrotnie wspominał, że bardzo wyraźnie widzi ile brakuje mu na luźnej nawierzchni. Od tamtej pory nie wystartował już w żadnej rundzie krajowych mistrzostw a skierował uwagę właśnie na ERC. Tam m.in. zajął 6 miejsce w niezwykle szybkim i trudnym Rajdzie Estonii.

Sam zawodnik podkreśla, że najważniejszym cyklem dla niego w tym roku będą Mistrzostwa Europy, ale nie wyklucza też startów w mniejszych seriach jak Mistrzostwa Śląska, czy w zaliczanym do RSMP Rajdzie Śląska. W czym zobaczymy popularnego i znanego z bardzo widowiskowej jazdy na granicy zawodnika? Prawdopodobnie będą to trzy auta – Ford Fiesta R5, Peugeot 208 R2 oraz poczciwe kultowe Seicento Kit Car.

Pozostaje więc życzyć polskiej załodze wszystkiego najlepszego. Sezon Mistrzostw Europy wystartuje 31 marca na Azorach.

fot. Łukasz Krzemiński

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News