Gwiazda "Pogromców mitów" zabiła się bijąc rekord prędkości pojazdem o mocy 52 000 KM

Gwiazda "Pogromców mitów" zabiła się bijąc rekord prędkości pojazdem o mocy 52 000 KM

Podaj dalej

We wtorek, 27 sierpnia na pustyni Alvord w amerykańskim stanie Oregon tragicznie zmarła Jessi Combs. 39-latka znana z programu telewizyjnego Discovery „Pogromcy mitów” zginęła próbując pobić własny rekord prędkości na lądzie w pojeździe 4-kołowym.

Dokładna przyczyna śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że w miniony wtorek krótko po godz. 16:00 (na zachodnim wybrzeżu) biuro szeryfa hrabstwa Harney otrzymało zgłoszenie o wypadku na pustyni Alvord, płaskim dnie wyschniętego jeziora u podnóża góry Steens.

Amerykanka zasiadła za sterami Supersonic Speed Challenger – odrzutowego pojazdu o mocy 52 tysięcy koni mechanicznych. Próbowała pobić swój własny kobiecy rekord w pojeździe 4-kołowym – 640 km/godz. ustanowiony w 2013 r. W ubiegłym roku podczas próby treningowej rozpędziła się do 777 km/godz., ale awaria pojazdu uniemożliwiła podejście do oficjalnych prób. Najszybszą kobietą w historii, choć w pojeździe trójkołowym, od 1976 r. pozostaje Kitty O’Neil, której w odrzutowym SMI Motivator zmierzono rekord 825,127 km/godz., także na pustyni Alvord.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News