Gwiazda F1 uważa, że seria musi wkrótce stać się elektryczna

Gwiazda F1 uważa, że seria musi wkrótce stać się elektryczna

Podaj dalej

Według wielu osób losy Formuły 1 są już przesądzone i seria musi wkrótce stać się elektryczna. Takiego zdania jest również mistrz F1, Nico Rosberg. Niemiec podkreślił, że w niedalekiej przyszłości tak po prostu musi być.

Nico Rosberg został mistrzem Formuły 1 w 2016 roku i od razu po tym wyczynie odszedł z królowej motorsportu. Niemiec pozostał jednak w sporcie i zwrócił swoją uwagę głównie w kierunku elektrycznego motorsportu. Rosberg ma nawet udziały w Formule E.

Nico Rosberg: Kiedy ścigałem się w F1 koncentrowałem się tylko na jeździe. Później jednak musiałem zacząć myśleć globalnie i analizować co się dzieje. Nauczyłem się mnóstwo w czasach, kiedy byłem kierowcą i chciałbym przenieść moją wiedzę na elektryczne ściganie. Jeśli cały świat sprzedaje samochody elektryczne, to Formuła 1 nie może ścigać się z silnikami benzynowymi. W pewnym momencie F1 po prostu będzie musiała się przekształcić. Nie ma innej opcji.

Niemiec udzielił swojej wypowiedzi podczas forum ekonomicznego w Davos. Były kierowca dodał też, że świat się zmienia i coraz więcej „petrolheadów” zmienia swoje zdanie na temat samochodów elektrycznych. Według Rosberga to wkrótce stanie się jeszcze bardziej powszechne i zarazem modne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News