GT3 Poland w komplecie na podium!

GT3 Poland w komplecie na podium!

GT3 Poland w komplecie na podium!

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy reprezentujący barwy zespołu GT3 Poland, a więc Andrzej Lewandowski, Rafał Mikrut i Bartosz Opioła finiszowali w dzisiejszym 1. wyścigu Lamborghini Super Trofeo Middle East na torze Dubai Autodrome na podium w swojej klasie.

Wyścig padł łupem świetnie dysponowanych Jacka Bartholomew oraz Jamesa Pulla, którzy stoczyli wyrównaną rywalizację z Taylorem Proto.

Niecałe 20 sekund za pierwszą dwójką do mety dotarli Glauco Solieri oraz Giacomo Altoe, wyprzedzając Meisama Taheriego i Christophera Zochlinga.

Oczy polskich kibiców skierowane były jednak na samochody zespołu GT3 Poland.

Andrzej Lewandowski świetnie wykorzystał problemy Axcila Jefferiesa i już po starcie awansował o kilka pozycji, meldując się tuż za swoim rywalem z klasy Tayorem Proto. Ostatecznie Lewandowski minął linię mety z 31-sekundową stratą do zwycięzców, na 2. miejscu w klasie AM.

W drugim Lamborghini Huracanie do wyścigu startował Rafał Mikrut, który kierownicę swojemu zmiennikowi oddał dokładnie w połowie wyścigu – po 15 okrążeniach. Niestety, popełniony błąd oznaczał karę przejazdu przez aleję serwisową, którą na początku swojej zmiany wypełnił Bartosz Opioła.

Mimo to, udało się zachować 8. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w klasie AM.

W klasyfikacji generalnej Lewandowski traci obecnie do Taylora Proto tylko 9 punktów, które z pewnością spróbuje odrobić w zaplanowanym na jutro na godzinę 11:25 polskiego czasu drugim wyścigu tej rundy.

Tagi: Lamborghini, Super Trofeo, GT3 Poland, Dubai Autodrome

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News