GT Open: Lewandowski wygrywa w Estoril

Podczas drugiego wyścigu weekendu GT Open na portugalskim Circuito de Estoril Andrzej Lewandowski z Giulio Borlenghim zwyciężyli w klasie AM. W klasyfikacji generalnej najlepszy był duet Pier Guidi / Mac.

GT Open: Lewandowski wygrywa w Estoril
Podaj dalej

Mikkel Mac i Alessandro Pier Guidi dopełnili weekend w Estoril drugim zwycięstwem w ich Ferrari 488. Drugą pozycję zajęli kolejny raz Giovanni Venturini oraz Jeroen Mul jadący Lamborghini Huracanem, zaś podium w bliźniaczym samochodzie skompletowali Riccardo Agostini i Rik Breukers.

Wyścig był niezwykle ekscytujący i wyrównana walka o zwycięstwo miała miejsce we wszystkich klasach. W Pro-AM równych nie mieli sobie Marcelo Hahn i Allam Khodair w Mercedesie-AMG, zaś w AM zwycięstwo świętować mogli Andrzej Lewandowski z Giulio Borlenghim.

Borlenghi na swojej zmianie utrzymywał równe tempo i przy okazji zmiany na 16 okrążeniu zajmował czwarte miejsce w klasie. Lewandowski postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko i stopniowo przyśpieszał. Z 20. miejsca Polak zdołał przebić się ostatecznie na 14. w klasyfikacji generalnej i pozostawił za sobą wszystkich rywali z klasy AM.

Kolejna runda International GT Open Championship odbędzie się na początku maja na francuskim torze Paul Ricard.

Tagi: Andrzej Lewandowski, International GT Open, Lamborghini

 

Przeczytaj również