GSMP: Wielkie święto gór już w ten weekend w Limanowej

GSMP: Wielkie święto gór już w ten weekend w Limanowej

24 interakcje
GSMP: Wielkie święto gór już w ten weekend w Limanowej

Podaj dalej

W najbliższy weekend oczy całej motorsportowej Polski skierowane będą w stronę Limanowej, gdzie odbędzie się największa i najciekawsza impreza z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą od lat cieszy się ogromną popularnością wśród polskich kierowców i kibiców, a wszystko za sprawą cyklu FIA EHC – Górskich Samochodowych Mistrzostw Europy.

fot. UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz

W tym roku na liście zgłoszeń znalazło się aż 114 zawodników z Polski, Włoch, Czech, Austrii, Francji, Słowacji, Luksemburga, Szwajcarii i Chorwacji. Kibice, którzy pojawią się na liczącej prawie 5,5 kilometra trasie na pewno nie będą narzekać na nudę.

Na liście zgłoszeń znalazło się m. in. 17 bolidów, w tym dwa z Polski należące do Adama Stopki (Intech gxr 1000) oraz Pawła Rzadkosza (Radical RS 3).

fot. UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz

Do klasyfikacji 5. i 6. rundy GSMP zgłosiło się 76 kierowców, a część z nich powalczy także o punkty w Mistrzostwach Europy. Będzie to przede wszystkim czołowa trójka naszego krajowego czempionatu, a więc Waldemar Kluza, Michał Ratajczyk i DUBAI.

Lider klasyfikacji GSMP jeżdżący mocarną Skodą Fabią S2000 ostrzy sobie zęby na zwycięstwo nie tylko wśród polskiej, ale i europejskiej klasyfikacji.

fot. UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz

Limanowa to trasa, na którą zawsze wracam z wielką przyjemnością. W ciągu 9 lat jej pięknej historii miałem przyjemność startować tutaj już 7 razy, a zeszłoroczna „siódemka” okazała się bardzo szczęśliwa. Wiem, że kibice także na nas liczą, dlatego będzie to w zespole szczególnie ważny start. ROWE to jednocześnie partner całych zawodów, więc tym bardziej weekend musi być perfekcyjny. Magura dała mi bardzo dużo cennych informacji o tym, co potrafi Skoda, a przede wszystkim, jakiego stylu jazdy wymaga. Charakterystyka trasy sporo się różni od tej z Małastowa, jest szybsza i bardziej wymagająca technicznie, ale wiem, że stać nas tutaj na dobry wynik – powiedział Waldemar Kluza.

Michał Ratajczyk reprezentujący barwy zespołu Daftracing ponownie stanie do rywalizacji wspólnie ze swoim zespołowym kolegą, mistrzem Polski WSMP Jędrzejem Szcześniakiem, który do Limanowej przywiezie Porsche 911 GT3 Cup.

fot. UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz

W stawce GSMP w Grupie N także nie mogło zabraknąć najszybszych do tej pory kierowców. Wśród kandydatów do zwycięstwa w Limanowej wymieniani są Karol Krupa, Herbi oraz Łukasz Kabaciński, z kolei w Grupie A czołówkę stanowić będą z pewnością Szymon Piękoś, Marcin Wrona, czy Radosław Ćwięczek.

Wiele atrakcji dla kibiców przygotował także rajdowy zespół GO+ Cars. Team pod wodzą Grzegorza Olchawskiego po raz czwarty w tym roku przywiezie swoje elektryczne Fiaty 500 z GO+ EAuto, które będą otwierały trasę każdego podjazdu. Ponadto, do pięknego Audi Quattro A2, którym Olchawski na co dzień ściga się w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, wskoczy Jurij Protasow i w przerwach między kolejnymi podjazdami będzie zaliczał przejazdy pokazowe.

Przypominamy, że zarówno kibice obecni na wyścigu, jak i obserwujący wydarzenie poprzez internet, będą mogli oglądać wydarzenia na trasie pokazywane przez rozstawione kamery internetowe, oczywiście dostępne będą także wyniki on-line. Komentatorów relacjonujących wydarzenie, oprócz sieci głośników słuchać będzie można w działającym już drugi rok Radiu Wyścigowym, nadającym na częstotliwości 100,3 FM. Aktywne będą oczywiście profile facebookowe wyścigu, GSMP oraz profile kibiców wyścigów górskich.

fot. UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz

Relacje i wyniki na żywo:

– Radio: 100,3 FM
– www. wysciggorski.pl
– www. gsmp.pzm.pl
– www. wyniki-online.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News