GSMP: Czech i Słowak najszybsi na Jankov Vrsok. Ratajczyk najlepszy z Polaków

Veroslav Cvrcek w Skodzie Fabii S2000 wygrał sobotnią część Autopola Jankov Vrsok – 7. rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, stanowiącą także element Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA-CEZ) oraz mistrzostw Słowacji.

Po dwóch podjazdach wyścigowych na 3,7-kilometrowym odcinku w Górach Strażowskich na podium uplasował się Igor Drotar (Skoda Fabia R5) i najszybszy z Polaków, Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer Evo) z zespołu Daftracing.

Cvrcek, Drotar i Ratajczyk otwierali klasyfikację w każdym z podjazdów. W pierwszym tuż za podium finiszował Waldemar Kluza. Kierowca Skody Fabii S2000 w drugiej próbie ustąpił jeszcze Szymonowi Łukaszczykowi, który ostatecznie w generalce i grupie E2 wyprzedził go o 0,281 sekundy.

W grupie N najszybszy był Peter Jurena (Lancer Evo IX), szybszy o 2,757 sekundy od Łukasza Kabacińskiego (Lancer Evo X). W grupie A pewnie triumfował Szymon Piękoś przed Robertem Sługockim.