Grzyb przypieczętował zwycięstwo w Świdnicy

Grzegorz Grzyb nie dał większych szans swoim rywalom, pewnie zwyciężając w Rajdzie Świdnickim – pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podium uzupełnili Jakub Brzeziński i Mikołaj Marczyk.

Do popołudniowej pętli Grzegorz Grzyb przystąpił z 10,6-sekundową przewagą nad Kubą Brzezińskim. Rzeszowianin ostatecznie minął linię mety z przewagą 13 sekund nad reprezentantem GO+ Cars, oddając po drodze po jednym oesowym zwycięstwie Kubie Brzezińskiemu i Miko Marczykowi.

Zawodnik Skoda Polska Motorsport zaliczył świetny debiut w RSMP – w swoim zaledwie drugim rajdzie za kierownicą Fabii R5 Marczyk ukończył na podium w generalce, dodatkowo dorzucając do swojego dorobku zwycięstwo na Power Stage.

Tuż za podium ze stratą 7,6 sekundy finiszował Zbigniew Gabryś, wyprzedzając Tomasza Kasperczyka i Jarosława Kołtuna.

W Open N zwyciężył Marcin Słobodzian pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego, z kolei w ośce najlepszy był Kacper Wróblewski. Podium w klasie 4. uzupełnili Jacek Jurecki i Maciej Lubiak.